Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
IAR

Poseł Florek świadkiem czy sprawcą wypadku?

Olsztyńska prokuratura sprawdza, czy poseł Sebastian Florek (SLD) był sprawcą, czy jedynie świadkiem wypadku drogowego.
Do zdarzenia doszło na drodze numer 7 w Pawłowie niedaleko Olsztynka. Jadące od strony Warszawy BMW wyprzedzało "na trzeciego" kolumnę ciężarówek. W pewnej chwili auto zahaczyło samochód jadący z przeciwka, który wpadł w poślizg, zjechał na lewą stronę i zderzył się z półciężarówką. Kierowca zginął na miejscu. Sprawca wypadku uciekł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Według narzeczonej mężczyzny, który zginął, świadkowie zdarzenia widzieli w nieprawidłowo jadącym ciemnym BMW posła Sebastiana Florka.

To wyglądało tak, jakby on chciał wyminąć mojego chłopaka, ale zobaczył, że się nie zmieści i hamując uderzył w tylną część samochodu - relacjonowała.

Poseł zaprzecza, tłumacząc, że na miejsce wypadku przyjechał od Strony Gdańska dopiero kilkadziesiąt sekund później i to on wezwał policję. Nie uczestniczyłem w tej kolizji - zapewnił.

Qaqwqwrqw

W poniedziałek poseł ma złożyć zeznania w prokuraturze. Rzecznik olsztyńskiej prokuratury Mieczysław Orzechowski powiedział, że trwają czynności procesowe, w tym poszukiwanie sprawcy wypadku i samochodu, którym się poruszał oraz przesłuchiwanie świadków. Dodał, że na razie zgromadzone dowody nie dają odpowiedzi na pytanie kto spowodował tragiczny wypadek.

W wyjaśnieniu sprawy może pomóc nagranie z kamer zainstalowanych na jednej ze stacji benzynowych. Tam właśnie kilka minut przed tragedią paliwo tankowali zarówno poseł Sebastian Florek, jak i kierowca, który potem zginął w wypadku.

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw