Trwa ładowanie...
d4hel73
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ponad 50 osób zginęło w katastrofie autokaru w Brazylii

Co najmniej 51 osób poniosło śmierć kiedy autokar, którym podróżowali stoczył się po stromym zboczu w przepaść - poinformowały lokalne władze. Nie ustalono jeszcze liczby rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 50 osób zginęło w katastrofie autokaru w Brazylii
(AFP)
d4hel73

Do tragedii doszło w górzystym terenie niedaleko miasta Campo Allegre, w stanie Santa Catarina, na południu Brazylii.

Według lokalnych mediów, kierowca autokaru jadącego z sąsiedniego stanu Parana do miasta Joinville, stracił panowanie nad pojazdem na ostrym zakręcie górskiej drogi. Pojazd spadł z wysokości kilkudziesięciu metrów na zalesiony teren.

Akcja ratunkowa utrudniona jest przez trudny teren i panujące ciemności.

d4hel73

Stan drogi jak i warunki atmosferyczne w momencie katastrofy były dobre. Zdaniem policji, prawdopodobną przyczyną katastrofy była awaria hamulców.

Media brazylijskie opublikowały na swoich stronach internetowych zdjęcia rozbitego autokaru i strażaków prowadzących działania ratownicze.

Drogi w Brazylii zaliczane są do najniebezpieczniejszych i najbardziej zaniedbanych w całej Ameryce Łacińskiej. Brazylia posiada jeden z najwyższych wskaźników śmiertelnych ofiar wypadków drogowych, który wynosi 18 zabitych rocznie na 100 tys. mieszkańców.

d4hel73

Podziel się opinią

Share

d4hel73

d4hel73
Więcej tematów