Trwa ładowanie...
d418vtj

Południowa ściana Zamku Królewskiego w remoncie

Południową ścianę Zamku Królewskiego w Warszawie przesłania od środy kolorowa konstrukcja. Rozpoczęła się renowacja fasady zamku od strony Trasy W-Z. Prace mają potrwać do połowy przyszłego roku.

Share
d418vtj

Dyrektor zamku - prof. Andrzej Rottermund powiedział, że zamierzenie jest skomplikowane. Co prawda, odbudowany zamek liczy niewiele ponad dwadzieścia lat, zachowano jednak wiele oryginalnych elementów i to właśnie one wymagają szczególnej opieki.

Remont zamku rozpoczęto od ściany zachodniej. Po części południowej, ekipy konserwatorskie zajmą się najtrudniejszą elewacją - od strony Wisły, a na końcu - fasadą zachodnią - poinformował Rottermund.

Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować renowacja ściany południowej. Najpierw trzeba sprawdzić, w jakim jest stanie. Zachodnia elewacja "pochłonęła" ponad 610 tys. zł. Część pieniędzy wyłożyli prywatni sponsorzy.

Tym razem także blisko połowę kosztów pokryje prywatna firma. Dyrektor zamku nie ukrywa, że w przyszłym roku, z powodu kłopotów budżetowych, zamek będzie miał problemy z zapłaceniem nawet za część remontu. Dlatego wciąż szukamy nowych sponsorów - zaznaczył Rottermund. Choć dodał, że znalezienie sponsora jest trudniejsze niż wyremontowanie zamku. (jd)

d418vtj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d418vtj
d418vtj
Więcej tematów