Trwa ładowanie...
d3x7dxu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polskie MSZ: chcemy konstruktywnej współpracy z nowym rządem Ukrainy

Polskie MSZ liczy na szybkie powołanie sprawnie działającego rządu na Ukrainie i deklaruje gotowość do nawiązania z nim konstruktywnej współpracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie MSZ: chcemy konstruktywnej współpracy z nowym rządem Ukrainy
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d3x7dxu

Resort wyraża też nadzieję, że "przeprowadzone wybory na Ukrainie przyczynią się do proeuropejskiej modernizacji tego kraju".

- Mamy nadzieję, że przeprowadzone wybory przyczynią się do budowy na Ukrainie stabilnej, funkcjonującej demokracji oraz proeuropejskiej modernizacji państwa w oparciu o program reform. Liczymy na szybkie powołanie sprawnie działającego rządu i deklarujemy naszą gotowość do nawiązania z nim konstruktywnej współpracy - stwierdził rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

Dodał, że polskie MSZ "z satysfakcją odnotowuje spokojny przebieg głosowania, odpowiadający standardom demokracji i pluralizmu" oraz, że "Polska podziela ich pozytywną ocenę wyrażoną przez OBWE"

d3x7dxu

. - Przedterminowe wybory parlamentarne 26 października na Ukrainie są istotnym elementem procesu przemian politycznych zapoczątkowanych przez kijowski Majdan - dodał Wojciechowski.

Po podliczeniu prawie 99 proc. protokołów otrzymanych z okręgowych komisji wyborczych, Front Ludowy zdobył w wyborach 22,16 proc. głosów, a prezydencki Blok Petra Poroszenki - 21,82 procent. Ugrupowanie szefa państwa będzie miało jednak więcej mandatów w Radzie Najwyższej, gdyż trafi do niej więcej posłów, wyłonionych w wyborach w okręgach jednomandatowych.

d3x7dxu

Podziel się opinią

Share

d3x7dxu

d3x7dxu
Więcej tematów