Trwa ładowanie...
24-09-2013 04:40

Polski Kościół walczy z pedofilią

Polski Kościół ostro zajął się problemem pedofilii. 40 osób z całej Polski: duchowni, siostry zakonne i świeccy uczą się, jak zwalczać nadużycia seksualne wobec dzieci. To pierwszy taki kurs w Polsce - pisze "Rzeczpospolita".

Polski Kościół walczy z pedofiliąŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d21hqlb
d21hqlb

Inicjatywa jest znakiem troski biskupów o zdrowe i bezpieczne środowisko kościelne - podkreśla bp Wojciech Polak. Jak mówi, to właśnie prewencja ma się przyczynić do promocji ochrony dzieci i młodzieży przed różnymi formami przemocy i wykorzystania, jakie mogą się pojawić w środowisku kościelnym, ale też i poza nim.

Kurs przygotowali eksperci Centrum Ochrony Dzieci Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie we współpracy z kliniką w Ulm w Niemczech. Ma on charakter pilotażowy - na razie realizowany jest w 9 krajach. Polska, po Włoszech i Niemczech, dołączyła do niego jako trzecia w Europie.

Inicjator szkolenia o. Adam Żak, jezuita, koordynator episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży chce też doprowadzić do tego, by w każdej diecezji i prowincji zakonnej był ekspert ds. walki z nadużyciami seksualnymi, a każda jednostka miała swój program prewencyjny. Trzeba na to czasu, ale to możliwe, zwłaszcza że spotykam się z pozytywnymi reakcjami biskupów - mówi.

d21hqlb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21hqlb
Więcej tematów