Trwa ładowanie...
d3rrcme

Polscy muzułmanie nie przyjmą uchodźców. "Nie mamy możliwości lokalowych"

Muzułmański Związek Religijny Rzeczypospolitej Polskiej nie pomoże uchodźcom z Bliskiego Wschodu, którzy przyjadą do naszego kraju. - Nie mamy możliwości lokalowych, żeby przyjąć tych ludzi - mówi Wirtualnej Polsce Musa Czacharowski, rzecznik prasowy organizacji. Jednocześnie krytykuje on działanie polskiego rządu ws. imigrantów z Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
x
x (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d3rrcme

- Nie jestem w stanie odpowiedzieć za wszystkich muzułmanów z innych organizacji wyznaniowych. W naszym przypadku sprawa jest oczywista. Nie mamy możliwości lokalowych, żeby przyjmować uchodźców, np. w historycznych meczetach. Są one małe i nie ma w nich odpowiednich warunków socjalnych - wyjaśnia Czacharowski.

Rzecznik MZR RP przypomina, że jego organizacja zajmuje się sprawą uchodźców z Krymu. Chodzi o Tatarów, którzy uciekli z tego terytorium z powodu rosyjskiej aneksji. - Na nasze możliwości, jest to wystarczająco dużo - tłumaczy rozmówca WP. I dodaje, że jego organizacja dalej będzie koncentrować się na pomocy właśnie tym uchodźcom.

Jednocześnie Czacharowski krytykuje postawę polskiego rządu w sprawie uchodźców z Ukrainy. - Zadeklarowali gotowość przyjęcia przynajmniej jedenastu tysięcy osób. Okazało się, że były to puste słowa. Są problemy z zapewnieniem możliwości pobytu dla kilkudziesięciu Tatarów krymskich, ludzi, którzy są przecież bardzo blisko związanymi z Polską, zarówno w wymiarze historycznym, jak i kulturowym - mówi rzecznik Muzułmańskiego Związku Religijnego.

d3rrcme

Zdaniem rozmówcy WP większe możliwości pomocy ma Liga Muzułmańska RP. Z przedstawicielami tej organizacji nie udało nam się skontaktować. Rzecznik prasowy LM RP miał dziś wyłączoną komórkę, a we wrocławskiej siedzibie Ligi, nikt nie odbierał telefonu.

Muzułmański Związek Religijny RP posiada w Polsce trzy meczety. Znajdują się one w Bohonikach, Kruszynianach i Gdańsku. Do tego organizacja dysponuje sześcioma centrami religijnymi. Są one w Białymstoku, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W Białymstoku oraz Suchowoli znajdują się także domy modlitw.

d3rrcme

Podziel się opinią

Share
d3rrcme
d3rrcme
Więcej tematów