Trwa ładowanie...
d1ur7d3
25-02-2009 18:55

Polscy miłośnicy astronomii o kometach i meteorach

W warszawskim Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN rozpocznie się w piątek XXV Seminarium Pracowni Komet i Meteorów oraz X Walne Zgromadzenie towarzystwa.

d1ur7d3
d1ur7d3

Seminarium PKiM to okazja do nawiązania kontaktu z jedną z najprężniej działających grup obserwatorów meteorów na świecie. Konferencja stwarza również możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów.

Wykłady, które odbędą się w CAMK między 27 lutego a 2 marca dotyczą bardzo różnych zagadnień - od teoretycznych, przez techniczne i praktyczne, do innych niż obserwacje meteorów dziedzin astronomii.

Prelekcje prowadzone będą przez pracowników naukowych Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje prezentacje przedstawią również członkowie Pracowni Komet i Meteorów.

Pośród prelegentów znajdą się między innymi: dr hab. Tadeusz Jopek (UAM), dr Wojciech Pych (CAMK), mgr Krzysztof Nalewajko (CAMK), mgr Mariusz Wiśniewski (CAMK), mgr Jan Skowron (OA UW), a także reprezentujący PKiM Przemysław Żołądek i Radosław Poleski.

d1ur7d3

Pracownia Komet i Meteorów (PKiM) to organizacja astronomiczna zrzeszająca miłośników astronomii z całej Polski. PKiM zajmuje się badaniem małych ciał Układu Słonecznego, głównie aktywnością rojów meteorowych. Prowadzona działalność obejmuje obserwacje wizualne, teleskopowe, fotograficzne, wideo oraz radiowe. PKiM koordynuje też działania Polskiej Sieci Bolidowej.

Pracownia co roku organizuje letnie obozy astronomiczne w Stacji Obserwacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego w Ostrowiku, a także seminaria naukowe na przełomie lutego i marca.

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj