Trwa ładowanie...

Polityk Porozumienia w obronie Trzaskowskiego. "Paskudne wykorzystywanie rocznicy"

Warszawski radny i wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym skrytykował osoby zebrane na Rondzie Dmowskiego w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tłum skandował hasła wymierzone w prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

Share
Polityk Porozumienia w obronie Trzaskowskiego. "Paskudne wykorzystywanie rocznicy"
Polityk Porozumienia w obronie Trzaskowskiego. "Paskudne wykorzystywanie rocznicy" Źródło: East News
d281f1l

"'Musimy wyrzucić Rafała Trzaskowskiego z Ratusza' krzyczą konfederaci. Paskudne wykorzystywanie rocznicy Powstania Warszawskiego do bieżącej polityki" - napisał Jan Strzeżek na Twitterze.

Godzina "W" wykorzystywana politycznie

Nie był to jedyny krytyczny wpis polityka. W dwóch innych Strzeżek zarzucił przedstawicielom Konfederacji upolitycznienie obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego. Takie zachowanie nazwał "paskudną polityczną bandyterką" i podkreślał, że warszawiakom nie spodobały się wznoszone na Rondzie Dmowskiego hasła.

Kilka godzin później Strzeżek doprecyzował jednak, że swoich zarzutów nie powinien był kierować do polityków Konfederacji. "Sprawy z godziny 17 trzeba doprecyzować - obchody organizował Robert Bąkiewicz - autor podłego wystąpienia chwilę po godzinie W. Konfederacja nie była organizatorem - chociaż był tam obecny jeden z jej liderów i widać było ich flagi. Przepraszam, jeśli kogoś wprowadziłem w błąd" - napisał.

Z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 2021 roku punktualnie o godz. 17 w całej Polsce zawyły syreny alarmowe. Jak co roku tysiące warszawiaków upamiętniły poległych powstańców, gromadząc się na Rondzie Romana Dmowskiego przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na miejscu nie zabrakło flag, czerwonych flar dymnych i pieśni patriotycznych.

Powstaniec apeluje do młodzieży. Pomożesz spełnić jego marzenie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d281f1l

Podziel się opinią

Share
d281f1l
d281f1l
Więcej tematów