Trwa ładowanie...
d4higmi

Policja zlikwidowała gang zajmujący się wymuszaniem haraczy

Dwóch młodych mężczyzn trudniących się wymuszaniem haraczy aresztował w poniedziałek Słupski Sąd Rejonowy. Mężczyźni podejrzani są o wyłudzenie od mieszkańca Kępic (woj. pomorskie) 6 tys. zł.

d4higmi

Na początku lipca napastnicy próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańca Kępic. Pokrzywdzony był bity przez kilku napastników i grożono mu pozbawieniem życia - powiedział w poniedziałek komisarz Piotr Sochacki ze słupskiej policji.

Jednego z napastników- mieszkańca Słupska - policja zatrzymała kilka dni po zajściu. Sprawa nie została podana do wiadomości publicznej z uwagi na dobro śledztwa.

Dalsze czynności policji doprowadziły do zatrzymania kolejnego sprawcy. Obu mężczyznom postawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego i aresztowano ich. Sprawców było więcej i nie wykluczamy, że będą kolejne zatrzymania - mówił Sochacki.

Według policji, do zatrzymania sprawców przyczynił się sam pokrzywdzony, który natychmiast powiadomił o przestępstwie. Przeważnie ofiary wymuszeń boją się powiadamiać o tym, że są zastraszane. (aw)

d4higmi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4higmi
Więcej tematów