Trwa ładowanie...
d1m8dv0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Policja w Hiszpanii zatrzymała 8 osób, które walczyły w Donbasie

Hiszpańska policja zatrzymała w piątek rano osiem osób oskarżonych o walkę w Donbasie na wschodzie Ukrainy w szeregach prorosyjskich separatystów. Jak podało hiszpańskie MSW, do aresztowań i rewizji doszło jednocześnie w sześciu różnych regionach Hiszpanii: Asturii, Nawarze, Katalonii, Estremadurze, w regionie Madrytu i Murcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja w Hiszpanii zatrzymała 8 osób, które walczyły w Donbasie
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d1m8dv0

"Mężczyźni ci zostali zatrzymani po wzięciu udziału w konflikcie w regionie Donbasu i w związku z tym są oskarżeni o różne przestępstwa" - podał resort spraw wewnętrznych.

Podejrzewa się ich "o posiadanie broni", "współpracę lub współudział w zabójstwie" i "naruszenie neutralności" państwa hiszpańskiego wobec konfliktu na Ukrainie.

To osoby o "prorosyjskich" sympatiach i poglądach "skrajnie lewicowych". Według thespainreport.com Hiszpanie mieli walczyć w Batalionie Wostok, znanym z zajęcia lotniska w Doniecku.

d1m8dv0

Obcokrajowcy w Donbasie

O obcokrajowcach, którzy walczą po stronie separatystów informowały wcześniej zarówno władze w Kijowie, jaki i przedstawiciele samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Prorosyjscy bojownicy powołali nawet - na wzór republikańskiej Hiszpanii z lat 30. ubiegłego wieku - "międzynarodowe brygady do walki z faszyzmem".

Dokładna liczba cudzoziemców walczących w Donbasie przeciwko ukraińskiej armii nie jest znana. Separatyści twierdzą, że w ich szeregach są ochotnicy m.in. Polski, Rosji, Osetii Południowej, Włoch, Czech, Serbii, Izraela i właśnie Hiszpanii.

Na stronach internetowych prowadzonych przez skrajną lewicę z Hiszpanii pojawiły się wcześniej apele, aby zaciągać się na front ukraiński, by walczyć z - jak to ujęto - "rakiem faszyzmu, który opanował Ukrainę".

d1m8dv0

Trwający od dziesięciu miesięcy konflikt między siłami ukraińskimi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy pochłonął 5800 ofiar śmiertelnych.

Źródła:* PAP, thespainreport.com*

Zobacz również: Relacja świadka ostrzału Mariupola

d1m8dv0

Podziel się opinią

Share

d1m8dv0

d1m8dv0
Więcej tematów