Trwa ładowanie...

Policja uderza w gangi papierosowe. Seria zatrzymań w całym kraju

• CBŚP zamknęło nielegalne magazyny i fabryki
• Zabezpieczono 34 tony nielegalnego tytoniu
• Do policyjnych aresztów trafiły 23 osoby

Share
Policja uderza w gangi papierosowe. Seria zatrzymań w całym kraju
Źródło: Policja
d1j37i4

23 osoby zatrzymane w związku z produkcją i handlem nielegalnym tytoniem w kilku miejscach w kraju. Łącznie służby zabezpieczyły 34 tony tytoniu.

Policjanci rozbili m.in. grupę przestępczą zajmującą się handlem i paserstwem wyrobami tytoniowymi na Mazowszu. Podczas działań odkryli magazyny w Grodzisku Mazowieckim oraz w Jankach, w których składowany był nielegalny towar.

Ukryto tam prawie 65 tys. paczek papierosów i ponad 27 ton krajanki tytoniowej o czarnorynkowej wartości 22 mln zł. Rzecznik stołecznej policji asp. szt. Mariusz Mrozek informuje, że zatrzymano siedem osób.

d1j37i4

Nielegalne fabryki na Pomorzu i w Wielkopolsce

W wyniku podobnych akcji przeprowadzonych przez Centralne Biuro Śledcze Policji, we współpracy z celnikami, strażą graniczną oraz służbą skarbową, zabezpieczono 7 ton tytoniu i 5 mln papierosów.

Nielegalne fabryki papierosów oraz dwie krajalnie znajdowały się w województwie wielkopolskim nieopodal Kępna, koło Słupska oraz w małej miejscowości w powiecie starogardzkim.

- Wśród zatrzymanych jest 56-letni Waldemar M. powiązany z grupą pruszkowską, u którego wcześniej ukrywał się "Słowik", przywódca tego gangu. Działalność zorganizowanych grup przestępczych naraziła Skarb Państwa na 146 mln złotych strat - powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

oprac. A. Jastrzębski

d1j37i4

Podziel się opinią

Share
d1j37i4
d1j37i4
Więcej tematów