Trwa ładowanie...
d1d1m93
d1d1m93

Policja rozpoczęła eksmisję Okupujących Wall Street

Policja zaczęła usuwać protestujących z parku Zuccotti w Nowym Jorku, ostrzegając, że każdy demonstrant, który odmówi oddalenia się, zostanie aresztowany - poinformował dziennik "New York Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1d1m93

Uczestnicy ruchu Okupuj Wall Street (Occupy Wall Street) zareagowali na przystąpienie policji do demontażu namiotów na placu skandowaniem: "Czyj to park? Nasz!" oraz "Nie wycofamy się, nie poddamy się!". Obecni skupili się w środkowej części parku zwanej "kuchnią", gdzie zaczęli wznosić barykady ze stołów i kawałków drewna.

"Plac Wolności (park Zuccotti), będący od dwóch miesięcy siedzibą Occupy Wall Street i miejscem narodzin 99% ruchu, który rozprzestrzenił się w całym kraju i na świecie, jest właśnie ewakuowany przez duże siły policji" - napisali manifestanci w komunikacie.

Przed rozpoczęciem akcji kapitan policji okrążył park, wygłaszając komunikat: "Miasto zdecydowało, że dalsza okupacja parku Zuccotti stwarza zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa przeciwpożarowego." Manifestantom nakazano "natychmiast usunąć wszelkie rzeczy osobiste", ostrzegając, że inaczej zostaną wyrzucone do śmieci.

Członkowie ruchu Okupuj Wall Street protestują m.in. przeciwko uprzywilejowanej pozycji banków, skutkom kryzysu gospodarczego i nierównościom społecznym.

d1d1m93

Podziel się opinią

Share
d1d1m93
d1d1m93
Więcej tematów