Trwa ładowanie...
d4kue5b

Polak został ranny podczas zamachu w Manchesterze

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało na Twitterze, że w poniedziałkowym zamachu w Wielkiej Brytanii został ranny Polak. Resort zapewnił, że jest w kontakcie z jego rodziną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach w Manchesterze (Reuters, Fot: Andrew Yates)
d4kue5b

"Wspieramy rodzinę obywatela RP rannego w zamachu w #Manchester. Konsul udziela niezbędnej pomocy konsularnej" - napisał na swoim twitterowym koncie MSZ.

Resort dodał, że "pozostaje w kontakcie z rodzinami pozostałych poszukiwanych obywateli RP i otacza je opieką". Chodzi o Angelikę i Marcina Klisów.

ISIS wzięło odpowiedzialność

Wiadomo o 22 ofiarach ataku. Wśród kilkudziesięciu rannych są dziesiątki młodych ludzi oraz rodzice czekający pod halą na wracające z koncertu gwiazdy pop dzieci. Zamachowca samobójcę zidentyfikowano jako 22-letniego Salmana Abediego.

d4kue5b

Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Atak miał być przeprowadzony z użyciem materiałów wybuchowych wniesionych na teren hali. Osobę, która go przeprowadziła, przedstawiciele ISIS nazywają "żołnierzem kalifatu".

Do zamachu doszło po koncercie gwiazdy pop

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze odbywał się koncert amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Około 22.35 czasu lokalnego (23.35 czasu polskiego) doszło do wybuchu w pobliżu wejścia do hali Manchester Arena, która mieści 21 tysięcy osób.

d4kue5b

Podziel się opinią

Share

d4kue5b

d4kue5b
Więcej tematów