Trwa ładowanie...
d167lrh

Polacy zadowoleni z reelekcji Tuska. Sondaż

Polacy wybór Donalda Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej oceniają bardzo dobrze. Co więcej, ich zdaniem polski polityk był kandydatem całej Unii, a nie Niemiec - wynika z sondażu przeprowadzonego przez KANTAR Millward Brown dla 300POLITYKI.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (PAP)
d167lrh

39 proc. badanych, zapytanych o to, jak oceniają decyzję RE, odpowiedziało: bardzo dobrze. Wybór Tuska za "raczej dobry" uważa z kolei 21 proc. ankietowanych. Odmiennego zdania jest 25 proc. Polaków, z czego 12 proc. z nich reelekcję Tuska ocenia bardzo źle, a kolejne 13 proc. - raczej źle. Zdania w sprawie nie miało natomiast 15 proc. pytanych.

Osoby biorące udział w badaniu zostały zapytane również o to, czyim, w ich ocenie, kandydatem był Tusk. Większość ankietowanych (49 proc.) przyznała, że Tusk był wspólnym kandydatem wszystkich krajów Unii Europejskiej. Za przedstawiciela Polski w wyborach uważało go 18 proc. pytanych. Reprezentantem Niemiec był z kolei według 13 proc. ankietowanych. Na to pytanie nie umiało odpowiedzieć 16 proc respondentów.

Pojedyncze osoby uważają, że Tusk był kandydatem Europy Środkowej, innego kraju albo np. Europejskiej Partii Ludowej.

Sondaż został zrealizowany w dniach 13-14 marca 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku 18 i więcej lat, użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych.

d167lrh

Podziel się opinią

Share

d167lrh

d167lrh
Więcej tematów