Trwa ładowanie...
dfhpnay

Polacy mistrzami w oglądaniu TV

W oglądaniu telewizji jesteśmy mistrzami. Przeciętny Polak spędził w tym roku cztery godziny i cztery minuty dziennie przed telewizorem. W tej statystyce w świecie wyprzedzają nas tylko Amerykanie, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy mistrzami w oglądaniu TV
(Jupiterimages)
dfhpnay

Oglądanie telewizji to najpopularniejsza rozrywka Polaków. Każdy z nas co dnia spędził przed telewizorem 244 minuty, o cztery minuty więcej niż przed rokiem, wynika z badań firmy Nielsen Audience Measurement. Średnia światowa - to 207 minut dziennie, ale np. Szwedzi poświęcają tej formie rozrywki tylko 165 minut, a Hindusi - 138.

Co ciekawe nawet miesiące letnie niezbyt odciągają Polaków od "okienka". W czerwcu, lipcu i sierpniu spędzamy przed telewizorem odpowiednio 218, 203 i 206 minut. "Oglądalność" znacząco rośnie nam zimą: w styczniu wynosi 285 minut, a w grudniu i lutym - 272 minuty.

Na pytanie SMG/KRC: jak spędzasz wolny czas?, 41% Polaków odpowiada - przed telewizorem. Druga co do wielkości grupa śpi (25%). 17% siedzi w internecie, 12% gotuje, a 3% chodzi do teatru.

Zaledwie 1 proc. obywateli w ogóle nie ogląda telewizji, bo albo nie ma na to czasu, albo świadomie z tego rezygnuje. To ludzie, którzy żyją we własnym, bardziej wysublimowanym świecie, twierdzi medioznawca, prof. Maciej Mrozowski.

dfhpnay

Podziel się opinią

Share
dfhpnay
dfhpnay
Więcej tematów