Trwa ładowanie...
d3kx3jc

Pół miliona złotych na tacę dała Polska Miedź

KGHM Polska Miedź przekazywała od roku 50 tysięcy złotych miesięcznie na konta diecezji zielonogórsko-gorzowskiej - dowiedziało się Radio Zachód. Umowę w tej sprawie podpisał w kwietniu zeszłego roku prezes Zarządu Spółki - Marian Krzemiński z ordynariuszem diecezji - biskupem Adamem Dyczkowskim.

Share
d3kx3jc

Zgodnie z zawartym porozumieniem, pieniądze z KGHM miały zostać przekazane na cele charytatywne i renowację obiektów sakralnych. Dyrektor ekonomiczny Kurii Biskupiej w Zielonej Górze ksiądz Jan Romaniuk nie chciał jednak poinformować ile pieniędzy diecezja zielonogórsko-gorzowska otrzymała od Polskiej Miedzi, ani jak zostały rozdysponowane te darowizny.

KGHM Polska Miedź należy do jednych z najbardziej zadłużonych przedsiębiorstw w kraju. Długi spółki szacuje się na ponad 2 miliardy złotych. Tymczasem wysokość darowizn przekazanych w ubiegłym roku parafiom i diecezjom w całej Polsce przekracza 7,5 miliona złotych.

Sprawą umów KGHM z diecezjami interesowali się w ubiegłym roku czołowi działacze AWS. Przewodniczący lubuskiej Solidarności - Maciej Jankowski zaprzeczył jednak, jakoby uczestniczył w rozmowach pomiędzy diecezją zielonogórsko-gorzowską a KGHM.

Rzecznik zarządu Polskiej Miedzi - Dariusz Wyborski - powiedział Radiu Zachód, że spółka dokładnie sprawdza umowy podpisane przez poprzednie władze. Już teraz wiadomo jednak, że diecezja zielonogórsko-gorzowska nie będzie otrzymywać od przedsiębiorstwa żadnych pieniędzy.(ck)

d3kx3jc

Podziel się opinią

Share
d3kx3jc
d3kx3jc
Więcej tematów