Trwa ładowanie...
d31m1sc

Pogoda po weekendzie. Ostrzeżenia przed burzami z gradem

Pogoda. Koniec weekendu oznacza też koniec spokoju w pogodzie. IMGW prognozuje, że w poniedziałek i we wtorek w niektórych częściach Polski będzie niebezpiecznie. Zapowiada wydanie alertów dotyczących burz z gradem, zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Mapa: burze we wtorek nad ranem
Pogoda. Mapa: burze we wtorek nad ranem (windy.com)
d31m1sc

Pogoda w poniedziałek i wtorek da się we znaki. IMGW zapowiada wydanie ostrzeżeń na poniedziałek dla zdecydowanej części kraju. Alarmuje o prawdopodobnych burzach z gradem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim; burzach w łódzkim oraz intensywnych opadach deszczu z burzami w opolskim i dolnośląskim.

To nie wszystko. Najbardziej niebezpiecznie ma być w województwach: śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Tych regionów dotyczą alerty drugiego stopnia.

Lepiej będzie we wtorek. Tego dnia też jednak powinniśmy zachować ostrożność. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące burz z gradem mają zostać wydane dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Alert burzowy na wtorek ma objąć województwo zachodniopomorskie, a ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu z burzami - woj. podkarpackie.

d31m1sc

Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

Burze mogą mieć siłę destrukcyjną. Najbardziej groźne będą ulewne opady deszczu, prowadzące do podtopień, duży grad oraz silny wiatr. Jest też ryzyko wystąpienia trąb powietrznych.

"Wiele wskazuje na to, że czekają nas najgroźniejsze burze od początku sezonu burzowego. W środowisku łowców burz, synoptyków można usłyszeć, że są to najgroźniejsze dane z modeli od dwóch lat" - informuje portal fanipogody.pl.

Pogoda da odpocząć

Pogoda w środę ma się uspokoić. Na ten dzień nie są prognozowane żadne ostrzeżenia.

   pogodynka.pl
(pogodynka.pl)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31m1sc

Podziel się opinią

Share
d31m1sc
d31m1sc
Więcej tematów