Trwa ładowanie...
d42u9tn

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Mglisty początek weekendu

Pogoda w weekend może przynieść wyjątkowo mglistą aurę. IMGW wydało ostrzeżenia przed gęstymi mgłami dla dziewięciu województw. Sprawdź, gdzie mgły mogą znacznie ograniczać widoczność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Mglisty początek weekendu (źródło: IMGW)
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Mglisty początek weekendu (źródło: IMGW)
d42u9tn

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w najbliższych dniach na przeważającym obszarze kraju wystąpić mogą gęste mgły znacząco obniżające widoczność.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed mgłami

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dziewięciu województw. W piątek gęste mgły pojawią się na terenie województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Z kolei w sobotę mgły mogą pojawić się w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, opolskim i dolnośląskim.

d42u9tn

Pierwszy stopień ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed mgłami oznacza, że na objętych nimi obszarami mgły mogą ograniczać widoczność do 100 metrów.

Aborcja. Magdalena Sroka ujawnia: Gowin zaprezentował nasze stanowisko Kaczyńskiemu

Pogoda. Pochmurny początek weekendu

W piątek niemal cały kraj obejmie zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Najmniej chmur może pojawić się w województwie lubelskim, dla tego województwa synoptycy prognozują zachmurzenie małe. Niebo będzie całkowicie zasnute chmurami w województwach zachodnich: zachodniopomorskim i lubuskim. W tych województwach spodziewać można się również największych opadów deszczu. Sobota przyniesie nieco więcej słońca i mniej opadów.

Temperatura w piątek 8 stopni Celsjusza w województwie podlaskim i warmińsko mazurskim, po 13 stopni na zachodzie kraju. W sobotę termometry wskażą od 9 kresek na Podlasiu i Lubelszczyźnie po 15 stopni na Pobrzeżu Szczecińskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42u9tn

Podziel się opinią

Share
d42u9tn
d42u9tn
Więcej tematów