Trwa ładowanie...

Pogoda na dziś – sobota 8 czerwca. Upalnie w Warszawie i Krakowie. Burze nawiedzą największe miasta

Pogoda na dziś (sobota 8 czerwca) dla kilku największych miast w Polsce. Sprawdzamy, jaka będzie dziś pogoda w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

Share
Pogoda na dziś – sobota 8 czerwca. Upalnie w Warszawie i Krakowie. Burze nawiedzą największe miasta
Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d3mozyb

Pogoda Warszawa – sobota 8 czerwca

Pogoda w Warszawie zachwyci już na początku weekendu. W sobotę w stolicy należy spodziewać się upałów. Niebezpiecznie będzie późnym popołudniem i wieczorem, kiedy nad Warszawą pojawią się burzowe chmury. Zanim zacznie grzmieć i padać, mieszkańcy stolicy będą mogli cieszyć się piękną aurą. Od rana można spodziewać się wysokich temperatur. O godzinie 7 termometry pokażą 21 stopni, a odczuwalne będą 22 stopnie. Upał przyjdzie po południu. O godzinie 14 słupki rtęci wzrosną do 27 stopni, a temperatura odczuwalna przekroczy 30 stopni. Ochłody nie da wiatr, którego prędkość osiągnie zaledwie 5 km/h. Silniejszych podmuchów należy spodziewać się w trakcie burz, które nad Warszawą pojawią się około godziny 17.

Pogoda Kraków – sobota 8 czerwca

Pogoda w Krakowie również zachęci do wypoczynku poza domem. Na spacery lepiej udawać się przed godziną 14. Po południu nad Małopolską będą przechodziły burze. Grzmieć i padać może do godziny 19. Poranek w Krakowie będzie należał do pogodnych. Termometry pokażą 19 st. C, a odczuwalne będzie 20 st. C. Ciepło będzie również w południe. Słupki rtęci zatrzymają się na 25 stopniach, a odczuwalne będzie 27 stopni. Do godziny 14 we znaki nie będzie dawał się wiatr. Jego prędkość osiągnie wtedy maksymalnie 10 km/h. W trakcie popołudniowych burz podmuch będą znacznie silniejsze.

Pogoda Wrocław – sobota 8 czerwca

Pogoda we Wrocławiu przyniesie dziś ochłodzenie oraz duże i umiarkowane zachmurzenie. Mimo to warto będzie wybrać się na dłuższy spacer. Temperatura rano wyniesie 18 stopni. Po południu ociepli się maksymalnie do 20 stopni. Wartość temperatury odczuwalnej będzie zbliżona do tej wskazywanej przez termometry. W ciągu dnia może nieco mocniej zawiać. W godzinach 11-16 prędkość wiatru będzie sięgać 20 km/h.

d3mozyb

Pogoda Gdańsk – sobota 8 czerwca

Pogoda w Gdańsku po raz kolejny przyniesie temperatury nieznacznie przekraczające 20 stopni. Rano na termometrach będzie można zobaczyć 18 stopni, a po południu ociepli się do 21-22 stopni. W Gdańsku nie powinno dziś mocno wiać. Nieco silniejszych podmuchów można spodziewać się w godzinach 17-19 oraz w trakcie burz. Grzmieć i padać będzie po południu. Niebezpieczne zjawiska mogą występować w godzinach 14-19. Opady deszczu powinny ustąpić około godziny 22.

d3mozyb

Podziel się opinią

Share
d3mozyb
d3mozyb
Więcej tematów