Trwa ładowanie...
di1btar
di1btar

"Podniesienie płacy minimalnej jest niezbędne"

Minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata zapowiedziała, że w czerwcu trafi do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o płacy minimalnej. Podczas wspólnej konferencji prasowej Anna Kalata oraz wicepremier Andrzej Lepper zapewniali, że podniesienie minimalnej płacy jest niezbędne, aby Polacy nie musieli wyjeżdżać do pracy za granicę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
di1btar

Minister pracy i polityki społecznej podkreśliła, że nie można pozwolić na to, aby nadal 65 procent pracowników w Polsce zarabiało poniżej przeciętnego wynagrodzenia. Zwróciła jednak uwagę, że podniesienie z dnia na dzień płac mogłoby zachwiać konkurencyjnością na naszym rynku pracy. Dlatego też zmiany powinny być wprowadzane stopniowo, i być poprzedzone rozmowami z udziałem przedstawicieli związków zawodowych- wyjaśniła Anna Kalata.

Z kolei wicepremier Andrzej Lepper zwrócił uwagę, że przy tak niskich płacach w naszym kraju brakuje rąk do pracy. Minister rolnictwa podkreślił, że obowiązkiem rządu jest w związku z tym wprowadzenie takich ustawowych rozwiązań, aby zatrzymać pracowników w kraju. Jeśli nie podniesie się płac do 70 procent średniej, która jest w innych krajach zachodnich, na przykład w Niemczech, ludzie będą dalej wyjeżdżać- uważa Andrzej Lepper.

di1btar

Podziel się opinią

Share

di1btar

di1btar
Więcej tematów