Trwa ładowanie...

Podlaskie: Wielki krzyż z drzew poświęconych przez papieża

Lasy Państwowe pochwaliły się pierwszymi efektami "nietypowego odnowienia" w jednym z podlaskich nadleśnictw. Zasadzony teren ma kształt krzyża, którego podstawę stanowią sadzonki świerka wyhodowane z nasion poświęconych przez samego papieża Franciszka.
Share
Podlaskie. Lasy Państwowe pochwaliły się pierwszymi efektami "nietypowego odnowienia"
Podlaskie. Lasy Państwowe pochwaliły się pierwszymi efektami "nietypowego odnowienia"Źródło: dojlidy.bialystok.lasy.gov.pl
d43e577

"Jesień i przebarwiające się liście drzew to doskonały moment, by pochwalić się pierwszymi efektami naszego nietypowego odnowienia w oddziale 254f w Świętej Wodzie z 30.04.2019 roku" - poinformowało na oficjalnej stronie internetowej Nadleśnictwa Dojlidy, podległe Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

W informacji podkreślono jednocześnie, że oryginalność odnowienia wynika z nadanego mu kształtu krzyża, który jesienią prezentuje się najlepiej. Kontur wypełniony został sadzonkami brzozy, a jego podstawę utworzono z sadzonek świerka, wyhodowanych z nasion poświęconych przez samego Papieża Franciszka.

"Przypomnijmy, iż przedsięwzięcie zostało zainicjowane z okazji 75-lecia istnienia Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, 300-lecia Świętej Wody oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez miasto Białystok" - podkreślono w komunikacie.

d43e577

Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Przypomnijmy, że teren został opustoszony przez huragan, który przeszedł przez Wasilków w 2016 r. W miejscu tym powstał las z sadzonek świerku oraz brzozy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43e577

Podziel się opinią

Share
d43e577
d43e577
Więcej tematów