Trwa ładowanie...
d3i7325
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Po roku w kosmosie rosyjscy członkowie załogi ISS powrócili na Ziemię

Rosyjscy kosmonauci Aleksandr Skworcow i Oleg Artemjew oraz amerykański astronauta Steve Swanson powrócili w czwartek na Ziemię po blisko półrocznym pobycie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmonauci powrócili na Ziemię
Kosmonauci powrócili na Ziemię (PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov)
d3i7325

Wiozący ich statek Sojuz TMA-12M wylądował o godzinie 4.23 rano czasu polskiego około 150 kilometrów na południowy wschód od miasta Dżezkazgan w Kazachstanie - poinformowało centrum kontroli lotów w Korolowie pod Moskwą.

Na ISS pozostało trzech ludzi - obecny komendant stacji, Rosjanin Maksim Surajew, Amerykanin Reid Wiseman i Niemiec Alexander Gerst. Pod koniec września statkiem Sojuz przybędzie tam kolejna trzyosobowa ekipa, w tym Jelena Sierowa, która wyruszy na orbitę okołoziemską jako czwarta dopiero Rosjanka.

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów