Trwa ładowanie...
d1t4djx
03-11-2006 07:10

Po co chodzimy na pocztę?

73% Polaków wysłało w ciągu ostatniego roku list lub kartkę za pośrednictwem Poczty Polskiej.

d1t4djx
d1t4djx

Prawie połowa Polaków dokonała za pośrednictwem poczty (49%) wpłat (opłata za gaz, energię) na rachunki bankowe. Częściej korzystają z nich ludzie w wieku 30-59 lat, natomiast rzadziej uczniowie, studenci i mieszkańcy dużych miast - wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP,

Przekazy pocztowe to usługa, z której korzysta tylko 27% społeczeństwa - najchętniej pracownicy administracji i usług (44%) oraz osoby mieszkające w regionie wschodnim (34%).

Co piąty Polak przyniósł na pocztę paczkę. Korzystający z tego rodzaju usług to najczęściej osoby z wykształceniem licencjackim i magisterskim (41%) oraz średnim i pomaturalnym (29%). Ze względu na zajmowane stanowiska, paczki wysyłają chętniej kierownicy, specjaliści i pracujący w sektorze administracji. Nadawane są głównie w największych miastach Polski.

Badanie zostało zrealizowane przez TNS OBOP metodą wywiadu face-to-face w okresie 3.08.06 –7.08.06 r. na próbie 1005 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej.

d1t4djx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t4djx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj