Trwa ładowanie...
02-10-2014 17:49

PO bez kandydata w Wieliczce. Czy zdecydują się poprzeć Artura Kozioła?

Platformie Obywatelskiej odmówiła Elżbieta Achinger, a partia do tego czasu nie znalazła innego godnego kandydata na burmistrza Wieliczki. Czy zdecydują się poprzeć rządzącego Kozioła?

Share
PO bez kandydata w Wieliczce. Czy zdecydują się poprzeć Artura Kozioła?Źródło: materiały prasowe
d4ndqth

Po tym jak Elżbieta Achinger oświadczyła przedstawicielom wielickim Platformy Obywatelskiej, że woli pracować w parlamencie niż być burmistrzem w mieście soli. Wiele osób związanych z Platformą było pewnych, że ugrupowanie znajdzie kandydata, bo "to niemożliwe, by w mieście tej wielkości PO odpuściło". A jednak - przedstawiciela, który starałby się o stanowisko burmistrza nadal nie ma.

Zarówno wśród polityków, jak i zwykłych wyborców, często powtarzane jest nazwisko Lecha Pankiewicza. Sam zainteresowany jednak stanowczo zaprzecza, tak jak i Zbigniew Wojas, szef powiatowego koła PO.

- To bzdury. Ktoś rozpuszcza plotki, chyba po to, by jeszcze bardziej skłócić środowisko. Pankiewicz na pewno nie będzie kandydatem PO na burmistrza Wieliczki - przekonuje Wojas.

d4ndqth

Nazwisko Pankiewicza ma się znaleźć na listach Platformy do Rady Powiatu Wielickiego.

Partia najprawdopodobniej nie wystawi więc żadnego kandydata na burmistrza Wieliczki. Co więcej, PO zastanawia się nad... udzieleniem poparcie obecnie rządzącemu Arturowi Koziołowi. Burmistrz wywodzi się z PiS-u, co jednak nie przeszkadzałoby przecież w podziale urzędowych stanowisk. Politycy tłumaczą to współpracą ponad podziałami oraz brakiem upartyjnienia na poziomie gmin.

Podobnie sytuacja wygląda z miejskim radnym Piotrem Ptakiem. Przez ostatnie osiem lat był przeciwnikiem burmistrza, a na kilka miesięcy przed wyborami zawarł z nim "ugodę". Zaskoczył tym wszystkich - zarówno swoich zwolenników, jak i rządzących miastem. Czy PO pójdzie w ślady Ptaka? Okaże się już niebawem.

d4ndqth
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ndqth
d4ndqth
Więcej tematów