Trwa ładowanie...
d1m8dv0
d1m8dv0

Pluskwa roku 2010 zablokowała 20 mln kart bankowych

Posiadacze ponad 20 milionów kart płatniczych i kredytowych w Niemczech mają kłopoty z podejmowaniem gotówki i dokonywaniem płatności z powodu błędu w oprogramowaniu mikrochipów, nie potrafiących rozpoznać roku 2010 - przyznał Niemiecki Związek Kas Oszczędnościowych i Żyrowych (DSGV).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1m8dv0

Problemy z kartami kas oszczędnościowych oraz banków regionalnych występują od 1 stycznia zarówno w Niemczech jak i za granicą. Niemieckie media radzą zwłaszcza tym, którzy wybierają się za granicę, by zawczasu sprawdzili, czy ich karty funkcjonują.

Według danych DSGV dotyczy to 20 milionów spośród 45 milionów kart płatniczych oraz 3,5 miliona z 8 milionów kart kredytowych.

Jak wyjaśnia w komunikacie DSGV powód to "spóźniony problem roku 2000"; również dziesięć lat temu obawiano się, że zmiana daty na 2000 rok spowoduje liczne problemy informatyczne (tzw. pluskwa milenijna).

Obecnie trwa zmiana oprogramowania w bankomatach oraz terminalach płatniczych w sklepach i punktach usługowych. Chodzi o przystosowanie ich do współpracy ze wszystkimi kartami. Może zająć jeszcze kilka dni. Tym, którzy wybierają się za granicę, DSGV radzi zaopatrzenie się w gotówkę.

d1m8dv0

Podziel się opinią

Share

d1m8dv0

d1m8dv0
Więcej tematów