Trwa ładowanie...
d4flrub

Platforma zakaże trzymania psów na łańcuchach?

Eurodeputowana PO Urszula Gacek chce zakazu trzymania psów na łańcuchach – dowiedział się serwis tvp.info. Zwróciła się do Komisji Europejskiej z wnioskiem, by kwestię tę regulowało prawo europejskie.

d4flrub
d4flrub

Unijne prawo chroni już różne kategorie zwierząt, np. hodowlane, zwierzęta w zoo, laboratoryjne, czy wykorzystywane do celów widowiskowych. Dlaczego nie dać takiej ochrony psom, które są najlepszymi przyjaciółmi ludzi? – mówi w rozmowie z tvp.info Urszula Gacek. Eurodeputowana napisała już w tej sprawie interpelację do Komisji Europejskiej. Ma ona wyjaśnić, czy istnieje możliwość wprowadzenia odpowiedniego zakazu unijnym prawem. Według niej, trzymanie psów na łańcuchach to łamanie praw zwierząt. „Każde zwierze wymaga humanitarnego traktowania, a w wielu krajach Unii, tym w Polsce, w gospodarstwach domowych psy przetrzymywane są na łańcuchach. Właściciele nie zastanawiają się zazwyczaj, jak wielką krzywdę im wyrządzają” – czytamy w interpelacji do Komisji Europejskiej.

Specjaliści zwracają uwagę, że trzymanie psów na uwięzi nie pozwala im na realizację naturalnych potrzeb, jakimi są potrzeby ruchu, aktywności i kontaktu socjalnego. Do tego, według nich, ograniczenie ruchu psa powoduje frustrację, która prowadzi do agresji.

Karolina Woźniak

d4flrub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4flrub
Więcej tematów