Trwa ładowanie...
d20oavm
IAR

PKW: zarejestrowano ponad 232 tysiące kandydatów w wyborach samorządowych

Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list dla siedmiu komitetów wyborczych. Z listy numer 1 wystartują kandydaci komitetu wyborczego PSL, z numer 2 - Demokracji Bezpośredniej, z numer 3 - PiS, z numer 4 - PO, numer 5 wylosowano dla Ruchu Narodowego, numer 6 dla SLD Lewica Razem, a numer 7 otrzymała Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący PKW Stefan Jaworski po losowaniu numerów list wyborczych
Przewodniczący PKW Stefan Jaworski po losowaniu numerów list wyborczych (PAP, Fot: Rafał Guz)
d20oavm

PKW podała, że ponad 232 tysiące kandydatów wystartuje w listopadowych wyborach samorządowych. Jeszcze dziś do północy mogą rejestrować się kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że dotychczas najwięcej kandydatów zarejestrowało się w wyborach do rad gmin. - O jedno miejsce w tych okręgach ubiega się średnio pięciu, sześciu kandydatów - mówi sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

- Największą liczbę stanowią radni gmin, mamy 2477 jednostek, w tych gminach będą się odbywały wybory w okręgach jednomandatowych, zarejestrowano 131.710 kandydatów.

- W 80 okręgach nie zarejestrowano żadnej listy wyborczej, ale to nie oznacza, że wybory się tam nie odbędą - dodaje Kazimierz Czaplicki. I wyjaśnia, że to kwestia małych gmin. - Są okręgi, gdzie do 7 października nie zgłoszono kandydatów i tam dodatkowo wezwano do zgłaszania list kandydatów. Są też okręgi, gdzie komisje zwróciły komitetom uwagę, że ich zgłoszenia mają wady i trwa czas ich usuwania - dodaje sekretarz PKW.

d20oavm

Podziel się opinią

Share

d20oavm

d20oavm
Więcej tematów