Trwa ładowanie...
17-10-2014 14:50

PKW: zarejestrowano ponad 232 tysiące kandydatów w wyborach samorządowych

Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list dla siedmiu komitetów wyborczych. Z listy numer 1 wystartują kandydaci komitetu wyborczego PSL, z numer 2 - Demokracji Bezpośredniej, z numer 3 - PiS, z numer 4 - PO, numer 5 wylosowano dla Ruchu Narodowego, numer 6 dla SLD Lewica Razem, a numer 7 otrzymała Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego.

PKW: zarejestrowano ponad 232 tysiące kandydatów w wyborach samorządowychŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d2ix48r
d2ix48r

PKW podała, że ponad 232 tysiące kandydatów wystartuje w listopadowych wyborach samorządowych. Jeszcze dziś do północy mogą rejestrować się kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że dotychczas najwięcej kandydatów zarejestrowało się w wyborach do rad gmin. - O jedno miejsce w tych okręgach ubiega się średnio pięciu, sześciu kandydatów - mówi sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

- Największą liczbę stanowią radni gmin, mamy 2477 jednostek, w tych gminach będą się odbywały wybory w okręgach jednomandatowych, zarejestrowano 131.710 kandydatów.

- W 80 okręgach nie zarejestrowano żadnej listy wyborczej, ale to nie oznacza, że wybory się tam nie odbędą - dodaje Kazimierz Czaplicki. I wyjaśnia, że to kwestia małych gmin. - Są okręgi, gdzie do 7 października nie zgłoszono kandydatów i tam dodatkowo wezwano do zgłaszania list kandydatów. Są też okręgi, gdzie komisje zwróciły komitetom uwagę, że ich zgłoszenia mają wady i trwa czas ich usuwania - dodaje sekretarz PKW.

d2ix48r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ix48r
Więcej tematów