Trwa ładowanie...

PKP Intercity z rozkładem nie po drodze. Ma najbardziej spóźnialskie pociągi

Z danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego wynika, że PKP Intercity to najbardziej niepunktualny przewoźnik w Polsce. Co trzeci, należący do firmy pociąg nie przyjechał na czas.

Share
PKP Intercity z rozkładem nie po drodze. Ma najbardziej spóźnialskie pociągi
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d47iiya

Ostatnio PKP Intercity wydało 10 mln zł na kampanię reklamową, która ma na celu odróżnienie pociągów firmy od konkurencji oraz pokazanie wysokiej jakości usług państwowego przewoźnika. Hasło przewodnie kampanii - "Nie każdy pociąg to PKP" - o ile prawdziwe, co do komfortu podróżowania, to już niewiele wspólnego ma z jazdą zgodnie z rozkładem.

W IV kwartale 2014 r. wskaźnik punktualności PKP Intercity wyniósł zaledwie 68,6 proc. przy rynkowej średniej na poziomie prawie 89 proc. Wynika z tego, że co trzeci pociąg tej firmy był spóźniony. Tłumaczenie PKP Intercity, że winę za nierozkładowe kursowanie pociągów ponoszą tory nie wydaje się być zbyt wiarygodne. Z tej samej infrastruktury korzystają inni przewoźnicy. Koleje Mazowieckie jeżdżą z punktualnością 86-procentową, Przewozy Regionalne mają wskaźnik 90-procentowy, trójmiejska PKP SKM - 98-procentowy, a stołeczna SKM 88,5-procentowy.

d47iiya

Podziel się opinią

Share
d47iiya
d47iiya
Więcej tematów