Trwa ładowanie...
dwaa3bk
akta
15-11-2001 20:46

Piwnik: w MS są oryginalne akta sprawy Labudy

W Ministerstwie Sprawiedliwości są oryginalne akta sprawy Barbary Labudy - powiedziała w czwartek w TVN minister Barbara Piwnik.

dwaa3bk

Minister sprawiedliwości powiedziała w "Kropce nad I", że poleciła Andrzejowi Kauczowi i innym prokuratorom szukanie oryginalnych akt, dotyczących tej sprawy (tj. sprawy Labudy, sądzonej w stanie wojennym). Zostały odnalezione dziś wszystkie akta dotyczące tej sprawy - powiedziała.

Już wcześniej prof. Kieres odnalazł te akta, które łączyły się z pobytem w zakładzie karnym, natomiast dzisiaj zostały znalezione akta sądowe i prokuratorskie - powiedziała Piwnik. Nie odpowiedziała na pytanie Moniki Olejnik, gdzie znaleziono te akta.

Piwnik podkreśliła, że sama już zapoznała się z dokumentami, ale nie chce ich szczegółowo referować zanim nie zapozna się z nimi Barbara Labuda. Zapewne pani minister Barbara Labuda chciała by pierwsza zapoznać się z tymi aktami, tak, by odświeżyć pamięć - powiedziała.

Pytana o rolę prok. Kaucza w sprawie Lubudy, Piwnik powiedziała, że na pozwoleniu na widzenie podczas pobytu w więzieniu figuruje podpis Kaucza.

Nie odpowiedziała jednoznacznie na pytanie Olejnik czy Andrzej Kaucz oskarżał, czy nie?. Powiedziała, że był oskarżycielem, który był obecny na sali, jednak - jak podkreśliła - inna osoba podpisała akt oskarżenia.(aka)

dwaa3bk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwaa3bk
Więcej tematów