Trwa ładowanie...
d3s8yed
x-news/TVN 24

Pijane matki zataczały się na ulicy. Dostaną 500+ w formie niepieniężnej

• MOPS w Wąbrzeźnie zmieni dwóm rodzinom świadczenie pieniężne 500+ na pomoc rzeczową • Powodem jest nagranie z monitoringu, na którym widać jak dwie kobiety zataczają się na ulicy • Rozpoznał je komendant Straży Miejskiej
Share
Pijane matki zataczały się na ulicy. Dostaną 500+ w formie niepieniężnej
Źródło: Eastnews, Fot: MAREK LASYK/REPORTER
d3s8yed

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie postanowił zmienić dwóm rodzinom świadczenie pieniężne otrzymywane w ramach 500+ na pomoc rzeczową. Uznał on, że marnotrawią one pieniądze z programu.

Dwie młode, zataczające się kobiety zauważył 24 maja o 5 nad ranem operator monitoringu miejskiego w Wąbrzeźnie. - Widać było, że kobiety są pod wpływem alkoholu. Jedna z nich leżała na jezdni, potem wstawała, znowu się kładła - mówi Krzysztof Grzybek komendant Straży Miejskiej w Wąbrzeźnie.

Jak się okazało kobiety, będące matkami kilkumiesięcznych dzieci, korzystały z pomocy społecznej i programu 500 plus. Rozpoznał je komendant Straży Miejskiej, który kilka dni wcześniej, razem z pracownikiem MOPS odwiedził rodziny z wizytą kontrolną w ramach programu.

d3s8yed

W związku ze zdarzeniem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, powołując się na artykuł 9 Ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, podjął decyzję o zmianie świadczenia pieniężnego w ramach programu 500+ na pomoc rzeczową. Teraz kobiety będą musiały przedstawiać wykaz niezbędnych produktów dla dzieci oraz miejsc, w których mają zostać zakupione.

Jak powiedziała kierownik MOPS, wcześniej w tych rodzinach nie było problemów z alkoholem.

d3s8yed

Podziel się opinią

Share
d3s8yed
d3s8yed
Więcej tematów