Trwa ładowanie...
john godson
28-01-2011 14:11

Pierwszy polski czarnoskóry poseł bryluje w BBC

Medialna kariera posła Johna Godsona nabiera tempa. Materiał o pierwszym czarnoskórym pośle w polskim parlamencie wyemitowała brytyjska stacja BBC News.

Share
Pierwszy polski czarnoskóry poseł bryluje w BBCŹródło: WP.PL
doaatgf

Wcześniej Godson, który stał się sporą sensacją nie tylko w Łodzi, ale i całej Polsce, przewinął się przez większość krajowych mediów.

Kamera pokazuje Godsona w domu, z żoną Anetą i czwórką dzieci. Godson śpiewa, pociechy grają w szachy. Materiał w BBC News długi nie jest, ale w kilku słowach autorowi udaje się streścić życie posła. A więc zostaje przypomniane, że Godson przybył do Polski 18 lat temu jako misjonarz, tu się ożenił, spłodził dzieci, przybrał polskie obywatelstwo. I zamieszkał w post-przemysłowym mieście Łódź.

doaatgf

Dalej jest o przemocy na tle rasistowskim, której Godson zaznał w naszym kraju. - Pobito mnie dwa razy, w 1993 roku - wspomina i dodaje, że dla wielu Polaków był wtedy pierwszym czarnoskórym człowiekiem, którego widzą. Dlatego wielu wręcz dotykało go na ulicy.

W dalszej części materiału przenosimy się do stolicy na ulicę Wiejską. Grzegorz Schetyna stuka laską marszałka Sejmu, a kamera prześlizguje się do ostatniej ławy, gdzie tuż przy drzwiach siedzi Godson. I jeszcze migawka ze ślubowania, w burzy oklasków.

Autor materiału zaznacza, że Godson pomaga potrzebującym, co jest zobrazowane migawką, przedstawiającą posła z telefonem przy uchu. - This is John Godson speaking, what can I help you - zagaduje, jak na angielskojęzyczną telewizję przystało.

Polecamy w wydaniu internetowym:Łodzianie jadą do Rzymu na beatyfikację

doaatgf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doaatgf
doaatgf
Więcej tematów