Trwa ładowanie...
df870cf
oszust
08-11-2002 18:48

Pewnie słyszał dowcip o głupich Polakach

Zdeponowanie 25 milionów dolarów na koncie gminy Przechlewo zaproponował pewien osobnik, podający się za syna prezydenta jednego z państw afrykańskich. Wójt postanowił sprawdzić "biznesmena"...

df870cf
df870cf

Niecodzienną propozycję finansową otrzymała gmina Przechlewo w woj. pomorskim. Mężczyzna, podający się za syna prezydenta Sierra Leone, zaproponował zdeponowanie na gminnym koncie 25 milionów dolarów. Magistrat po jakimś czasie miałby otrzymać 25% tej kwoty.

Oferta dotarła do wójta Mirosława Maszczaka w formie listu, napisanego w języku angielskim. Wójt postanowił sprawdzić oferenta. Zatelefonował pod wskazany w liście numer - nota bene w Republice Południowej Afryki - i usłyszał, że do transakcji dojdzie, jeżeli gmina najpierw wpłaci własne pieniądze na konto afrykańskiego biznesmena.

Podobno kilka miesięcy temu, podobna propozycja została przedstawiona kilku innym wójtom i burmistrzom z pomorskiego. Żaden z nich z niej jednak nie skorzystał. I chwalić Boga, bo mógłby z tego wyjść jeszcze jeden dowcip o głupich Polakach. (mp)

df870cf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df870cf
Więcej tematów