Trwa ładowanie...
d1umwdr
d1umwdr

Peru: prezerwatywy na cześć "Vladiego"

Od piątku w całym Peru można kupić nowy model prezerwatyw o nazwie "Vladi". Takiego pseudonimu używa były szef peruwiańskiego wywiadu Vladimiro Montesinos - obecnie oczekujący w areszcie na proces.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1umwdr

Przedstawicielka producenta kondomów Martha del Carpio powiedziała, że zdecydowano się na tą nazwę po przeprowadzeniu serii badań konsumenckich wśród użytkowników prezerwatyw. Zleciliśmy badania rynku, które wykazały, że jego (Montesinosa) imię jest popularne, a także przykuwające uwagę - wyjaśniła pani del Carpio.

Vladimiro Montesinos był bliskim doradcą prezydenta Peru Alberto Fujimoriego (prezydentura w latach 1990-2000). We wrześniu ubiegłego roku ujawniono nagrania wideo z nim w roli wpływowego i przekupnego przedstawiciela władzy, które skompromitowały sędziów, polityków i biznesmenów.

Montesinos uciekł z kraju w październiku zeszłego roku. Obecnie zarzuca mu się zlecanie mordów politycznych, korupcję, handel bronią i narkotykami oraz defraudacje na wielką skalę. W połowie stycznia rozpocznie się w sądzie jego proces. (jask)

d1umwdr

Podziel się opinią

Share

d1umwdr

d1umwdr
Więcej tematów