Trwa ładowanie...

Pędził 140 km/godz. Zabił cztery osoby. 23-letni kierowca skazany

Jest prawomocny wyrok w sprawie tragicznego wypadku sprzed roku, w którym zginęły 4 osoby, w tym dwoje małych dzieci. Sprawca został skazany na sześć lat więzienia i dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów.
Share
wypadek,drzewo
wypadek,drzewoŹródło: Materiały prasowe, Fot: Policja
d42c3t5

Kiedy doszło do zderzenia na trasie Jełowa-Osowiec było po godzinie 20 i zaczęło już zmierzchać. Marcin, Martyna i ich dwoje dzieci: 6-letni Mateusz i 1,5 roczny Marcel wracali do domu w Laskowicach.

Nagle zza jadącego z naprzeciwka tira zobaczyli próbujący wyprzedzić go samochód. Kierowca pędził z prędkością 140 km/godz w miejscu gdzie ograniczenie prędkości wynosiło 90 km/godz. Kierowca jadący z żoną i synami nie miał gdzie uciec i doszło do czołowego zderzenia.

*4 zabitych, jeden cieżko ranny *

d42c3t5

Czteroosobowa rodzina zginęła na miejscu. Pasażer wyprzedzajacego audi A6 stracił w wypadku nerkę i śledzionę. Najprawdopodobniej do końca życia będzie poruszać się na wózku inwalidzkim.

Ubezpieczenie OC. Zobacz, kiedy dostaniesz mniejsze odszkodowanie

Obrońca oskarżonego mec. Grzegorz Ćwiek próbował przekonać sąd, że jego klient nie zdawał sobie sprawy, że do takich skutków dojdzie i dlatego należy mówić o zdarzeniu nieumyślnym. - Ponadto nikt nie przewidywał, że w tym samochodzie jechać będzie czteroosobowa rodzina - dodał obrońca.

d42c3t5

Prawomocny wyrok

Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał jednak wyrok sądu pierwszej instancji, który za główną przyczynę wypadku uznał nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy.

Przeczytaj także o tragicznym wypadku koło Brzeska, w którym zginęły 3 osoby

Michał Cz. został skazany na sześć lat pozbawienia wolności. Dostał także zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat. Ma rownież zapłacić 10 tys. zł odszkodowania pasażerowi, który z nim jechał i ucierpiał w trakcie wypadku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

d42c3t5

Podziel się opinią

Share
d42c3t5
d42c3t5
Więcej tematów