Trwa ładowanie...
d48o15o

Paweł Kukiz przyznaje: "aż mnie telepało z nerwów". Chodzi o kontrowersyjną ustawę

Debata nad wprowadzeniem opłaty paliwowej, która spowoduje podwyżki cen benzyny o około 25 gr na litrze, wywołała olbrzymie emocje w Sejmie. Paweł Kukiz, który wnioskował o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu, oznajmił w mediach społecznościowych, że "wczoraj na mównicy aż go w środku telepało z nerwów". Dlaczego?
Share
Paweł Kukiz
Paweł KukizŹródło: PAP
d48o15o

Podczas sejmowej debaty nad projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS było gorąco nie tylko ze względu na głosy sprzeciwu opozycji. Wbrew PiS-owi wypowiedział się jeden z jego członków - najmłodszy poseł w Sejmie, Łukasz Rzepecki. - Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska - przekonywał. Następnie w rozmowie z nami podkreślał, że PiS podczas kampanii obiecywało Polakom, że nie będzie podnosić podatków. Zaapelował do polityków swojej partii "o wycofanie się z tego pomysłu".

Zobacz: Poseł PiS o rządowej podwyżce cen paliwa: antyludzka ustawa

Podobnie postąpił Paweł Kukiz, który w Sejmie mówił: - Szukacie pieniędzy na drogi w kieszeniach podatników. One są: w gabinetach "misiewiczów", w przyroście urzędniczym, w komendzie głównej policji, w nowych bmw po półtora miliona sztuka. Przypomniał, że osiem lat temu, kiedy PO podwyższała cenę paliwa, dzisiejsza premier Beata Szydło przed kamerami wygłosiła płomienną mowę oskarżając Donalda Tuska o rujnowanie gospodarki i bezduszny drenaż kieszeni Polaków.

d48o15o

- Pamiętam, jak prezes Jarosław Kaczyński wyszedł z kanistrem i żądał obniżenia cen benzyny - mówił Kukiz. Podkreślił, że już dziś ponad 50 proc. ceny paliwa to podatki, a po programie paliwo+ ich udział będzie jeszcze większy i wyniesie ponad 60 proc.

Dziś polityk wrócił do sprawy na Facebooku. "Może niezbyt składne, ale wczoraj na mównicy aż mnie w środku telepało z nerwów... Jak na nich wszystkich patrzyłem... Na bezczelne PO, które atakując PiS zapomniało o swoich podwyżkach i na PiS, który winą za planowane podwyżki paliwa obarczył ... PO! Argumentowali to tym, że pieniądze na drogi, które posiadała Platforma, "gdzieś sie rozpłynęły". To prawda, ale skoro za budowę dróg odpowiedzialny był Sławomir Nowak to DLACZEGO niedawno rząd PiS lekką rączką "zasilił" blisko 80 milionami dolarów... Sławomira Nowaka, który za te pieniądze będzie budował drogi na... Ukrainie (!)?? Wierzyć się nie chce, ale to niestety prawda..." - napisał.

"To jest cyrk"

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Oto niektóre z nich:

d48o15o

"Panie Kukiz, przestań opowiadać te swoje dyrdymały. Rząd PiS nie zasilił lekką reką 80 mln dolarów Nowaka, tylko udzielił rządowi Ukrainy celowej pożyczki"

"Brawo, panie Pawle! Niech nie myślą, że jesteśmy wciąż ślepi i nie mamy uszu, bandy się jednak tylko zmieniają. Czemu poszły miliony na Ukrainę, a nic nie podwyższą polskim emerytom, którzy na te miliony ciężko pracowali przez całe życie?"

"Szkoda, że nie wszyscy posłowie wyszli z sali posiedzeń. Wtedy nie byłoby kworum i projekt nie mógłby być procedowany"

"To jest cyrk. PO podwyższa, teraz narzeka. Dziś PiS podwyższa, narzeka na PO. Smutniejsze jest to, że wiele osób się nabiera na tę dwuwładzę"

"Brawo! A i tak niektórzy powiedzą, że Kukiz to 'przystawka PiSu'"

d48o15o

Podziel się opinią

Share
d48o15o
d48o15o
Więcej tematów