Trwa ładowanie...
30-12-2015 22:53

Paryski sylwester w cieniu zamachów terrorystycznych

• Paryż wciąż żyje w cieniu zamachów terrorystycznych z 13 listopada

• Nie będzie ogni sztucznych, iluminacja Łuku Triumfalnego będzie tylko przez 10 minut

• Świętowanie na Polach Elizejskich potrwa godzinę i 15 minut, zakończy się pół godziny po północy

Paryski sylwester w cieniu zamachów terrorystycznychŹródło: PAP/EPA, fot: Christophe Petit Tesson
d2ye9qu
d2ye9qu

Mer Paryża Anne Hidalgo w wywiadzie dla "Journal du dimanche" mówi: "nic na to nie poradzimy", po zamachach, w których zginęło 130 osób, a setki zostały ranne, powitanie Nowego Roku 2016 musi być skromniejsze ze względów bezpieczeństwa.

W poprzednich latach Pola Elizejskie były zamykane dla ruchu kołowego przez większą część nocy noworocznej. Na powitanie 2015 roku spotkało się tam 600 000 osób.

Władze zachowują dyskrecję, jeśli chodzi o mobilizację sił bezpieczeństwa w noc sylwestrową; 31 grudnia 2014 roku zmobilizowano do ochrony stolicy Francji 1700 policjantów.

O połowę spadła liczba rezerwacji na sylwestrowy wieczór w paryskich restauracjach - sygnalizuje jeden z głównych związków restauratorów i hotelarzy, Synhorcat.

d2ye9qu

- Zazwyczaj 31 grudnia są otwarte i pełne ludzi wszystkie paryskie restauracje, ale paryżanie po zamachach terrorystycznych wciąż unikają tego rodzaju zgromadzeń - mówi Bernard Boutboul, dyrektor instytutu badawczego Gira Conseil zajmującego się analizami rynku w tym sektorze.

Jak się wydaje, najmniej utraciła na swej atrakcyjności mekka paryskiej rozrywki, słynny kabaret Moulin Rouge, gdzie liczba zarezerwowanych miejsc spadła zaledwie o 30 proc. w porównaniu z poprzednią nocą sylwestrową.

d2ye9qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ye9qu
Więcej tematów