Trwa ładowanie...
d2inttn

Parlament Krymu zakończył formowanie lokalnego rządu

Przewodniczący parlamentu Autonomicznej Republiki Krymu (ARK) Wołodymyr Konstantynow oświadczył, że parlament zakończył formowanie Rady Ministrów i że powstało też nowe prezydium Rady Najwyższej.
Share
Budynek parlamentu w Symferopolu
Budynek parlamentu w SymferopoluŹródło: PAP/EPA, Fot: Artur Shvarts
d2inttn

Po zakończeniu sesji plenarnej krymskiego parlamentu w Symferopolu Konstantynow powiedział, że omówiono sprawy ważne i aktualne dla ARK.

- Dziś odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania mieszkańców Krymu. Dziś sformowaliśmy rząd i jest to rząd mieszkańców Krymu, złożony z mieszkańców Krymu, uwzględniający ich interesy, który będzie pracował dla dobra mieszkańców Krymu - powiedział przewodniczący Konstantynow.

Dodał, że główna koncepcja nowego rządu będzie czymś nowym dla władz Krymu w ciągu całego okresu istnienia ARK. - Chcemy zrobić to, co nie udało się nikomu - powiedział. Zaznaczył, że chodzi o dwie sprawy - walkę z korupcją i poprawę warunków do prowadzania biznesu na Krymie. Zapowiedział też zapewnienie stabilności finansowej ARK.

Część Symferopola jest zablokowana przez milicję. W parlamencie Autonomicznej Republiki Krymu od czwartku znajdują się uzbrojeni ludzie.

Wołodymyr Konstantynow, a także nowo mianowany premier Autonomicznej Republiki Krymu Siergiej Aksjonow oświadczyli w czwartek, że nadal uważają Wiktora Janukowycza za prawowitego prezydenta Ukrainy.

d2inttn

Podziel się opinią

Share
d2inttn
d2inttn
Więcej tematów