Trwa ładowanie...
d23vjg4

Papież zastanawia się nad zniesieniem celibatu księży. Argument biskupa przekonuje Franciszka

Franciszek chce debaty na temat zniesienia celibatu wśród księży, ponieważ zastanawia się, czy to nie pomogłoby w zwiększeniu liczby duchownych w niektórych regionach świata. Są miejsca, gdzie ich liczba drastycznie spada, np. w dolinie Amazonki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież chce debaty nad zniesieniem celibatu wśród księży
Papież chce debaty nad zniesieniem celibatu wśród księży (PAP/EPA)
d23vjg4

Brazylijski kardynał Claudio Hummes zwrócił się do papieża z prośbą o możliwość święceń kapłańskich mężczyzn tzw. "wypróbowanych mężczyzn", czyli osób będących w związkach małżeńskich. Zdaniem duchownego zniesienie celibatu pomogłoby podjąć decyzję wielu niezdecydowanym mężczyznom. Są miejsca na ziemi, jak np. odległe zakątki Amazonii, gdzie na dziesięć tysięcy katolików przypada jeden ksiądz. Ponadto w tamtych rejonach wciąż popularne są pogańskie zwyczaje, dlatego nadal dochodzi tam do porzucania katolicyzmu na rzecz sekt. Hummes twierdzi, że zwiększenie liczby duchownych mogłoby zatrzymać ten proces, dlatego chciałby wyświęcać na księży również żonatych mężczyzn, którzy cechowaliby się głęboką wiarą i chęcią niesienia posługi w dolinie Amazonki.

Papież chce, aby prośba kardynała Hummesa została przedyskutowana, a następnie przegłosowana przez brazylijskich hierarchów kościelnych. Franciszek wprost mówi, że jest zwolennikiem celibatu, ale jednocześnie uświadamia, że nie jest on częścią dogmatu Kościoła Katolickiego, więc może zostać poddana pod dyskusję.

Źródło: wiara.pl, polsatnews.pl

d23vjg4

Podziel się opinią

Share

d23vjg4

d23vjg4
Więcej tematów