Trwa ładowanie...

Papież Franciszek o przygotowaniach do Dnia Młodzieży w Krakowie i żałobie w swojej rodzinie

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie wyraził nadzieję, że przygotowania do zapowiedzianego na 2016 rok Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie będą okazją do pogłębienia wiary, nadziei i miłości. W czasie spotkania z wiernymi papież mówił o żałobie w swojej rodzinie po śmierci trojga krewnych w wypadku samochodowym w Argentynie i dziękował za składane mu kondolencje.

Share
Papież Franciszek o przygotowaniach do Dnia Młodzieży w Krakowie i żałobie w swojej rodzinie
Źródło: PAP/EPA, Fot: Claudio Peri
dvq3mjp

Franciszek podziękował wszystkim za złożone mu w trakcie audiencji w kilku językach, także po polsku, kondolencje w związku ze śmiercią żony jego bratanka wraz z dwojgiem dzieci w wypadku samochodowym w Argentynie. - Także papież ma rodzinę, pięcioro rodzeństwa, szesnaścioro bratanków - mówił. Dodał, że jego bratanek jest w stanie krytycznym. - Dziękuję wam bardzo za kondolencje i za modlitwę - powiedział.

Zwracając się w Auli Pawła VI do pielgrzymów z Polski Franciszek powiedział podczas audiencji, poświęconej niedawnej podróży do Korei Południowej: "Dziękując Panu za dar spotkania z narodem koreańskim i z młodymi Azji, wybiegam myślą ku spotkaniu z młodzieżą świata, które - jak Bóg pozwoli - odbędzie się w Krakowie".

dvq3mjp

- Modlę się, by przygotowania do przyszłego Dnia Młodzieży były dla wszystkich okazją do pogłębienia wiary, nadziei i miłości. Młodym, którzy w okresie wakacji w różnych wspólnotach przeżywają rekolekcje i pielgrzymki, dziękuję za życzenia, wyrazy duchowej bliskości i modlitwy w mojej intencji - dodał.

W katechezie papież podkreślił, że w czasie zakończonej w niedzielę pielgrzymki do Korei Południowej zobaczył "młody i dynamiczny Kościół". - Znaczenie tej wizyty można wyrazić w trzech słowach: pamięć, nadzieja i świadectwo - stwierdził Franciszek.

Przypomniał, że w czasie pielgrzymki modlił się wraz z wiernymi o to, by "wszyscy synowie i córki koreańskiej ziemi, którzy ponoszą konsekwencje wojen i podziałów, mogli wejść na drogę ku pełnemu pojednaniu".

Następnie Franciszek wezwał obecnych w Watykanie pielgrzymów do modlitwy za chrześcijan prześladowanych na świece, zwłaszcza - jak dodał - w Iraku, a także za inne mniejszości religijne w tym kraju, które również cierpią z tego powodu.

dvq3mjp

Serdeczny klimat miało spotkanie papieża z piłkarzami klubu San Lorenzo z Buenos Aires, przybyłymi ze zdobytym właśnie Copa Libertadores, najważniejszym klubowym trofeum Ameryki Południowej. Franciszek, który przez lata był kibicem tej drużyny i zachował specjalną legitymację, wyznał: "jesteście częścią mojej tożsamości kulturowej".

Wśród tysięcy wiernych obecnych w Auli Pawła VI papież osobiście pozdrowił w przemówieniu rodzinę z Francji, która przyszła do Watykanu z sześciorgiem dzieci i dwoma osiołkami. Zauważył, że zwierzęta nie zostały wpuszczone.

dvq3mjp

Podziel się opinią

Share
dvq3mjp
dvq3mjp
Więcej tematów