Trwa ładowanie...
dzfsruc
komiks
02-05-2001 14:20

Papieski komiks - teraz w Polsce

Po polsku ukazał się komiks o papieżu Janie Pawle II - "Jan Paweł II - Papież Trzeciego Tysiąclecia". Jest to historia Karola Wojtyły opowiedziana w formie powiastki obrazkowej; została ona pierwotnie opublikowana we Włoszech w piśmie dla dzieci.

dzfsruc
dzfsruc

Do tej pory nikt nie odważył się przedstawić sylwetki Ojca Świętego w formule współczesnej kultury masowej. W formie bardzo prostego i zrozumiałego opowiadania zawarta jest niezwykła opowieść, umieszczona pośród skomplikowanych zawirowań historii.

Akcja komiksu rozgrywa się w czasach współczesnych, w jednej z katolickich rodzin w malowniczo położonej górskiej wiosce. Dziadek - narrator komiksu - w czasie różnych zajęć i zabaw z dziećmi opowiada im dzieje swojego rówieśnika czyli Karola Wojtyły. Mówi między innymi o jego dzieciństwie, latach szkolnych, okresie studiów, czasie wojny i powołaniu, o jego pasjach, zamiłowaniu do piłki nożnej, narciarstwa, a także do teatru.

Komiks jest tłumaczeniem z języka włoskiego. Autorem tekstów jest Toni Pagot, rysunki wykonał znany we Włoszech Sergio Toppi. Na język polski komiks przełożyła Joanna Chapska. We Włoszech ukazał się on jesienią 2000 r. w katolickim piśmie dla dzieci i młodzieży Giornalino, w czterech odcinkach. W Polsce opublikowany został w formie książkowej, liczy 64 strony. (kar)

dzfsruc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzfsruc
Więcej tematów