Trwa ładowanie...

Padnie rekord? - prognoza pogody na 3 i 4 sierpnia

Dzisiaj warto obserwować termometry. To będzie jeden z najgorętszych dni w tym roku, a może i w całej historii pomiarów ciepła w Polsce. Termometry wskażą nawet 34 stopnie w cieniu.

Share
Padnie rekord? - prognoza pogody na 3 i 4 sierpnia
Źródło: AFP, Fot: Attila Kisbenedek
d47za76

Prognoza na niedzielę

W niedzielę na przeważającym obszarze zachmurzenie przeważnie małe. Jedynie od Niziny Szczecińskiej przez Ziemię Lubuską, zachodnią Wielkopolskę, Dolny i Górny Śląsk po Podhale zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Prognozowana suma opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna od 30 - 31 stopni na krańcach zachodnich do 34 stopni miejscami na wschodzie, jedynie na Podhalu 28 stopni. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, w rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na krańcach wschodnich zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów na krańcach zachodnich do 15 mm, na Dolnym Śląsku do 30 mm. Temperatura minimalna od 15 - 16 stopni w rejonach podgórskich do 17 - 21 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni, w rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

d47za76

Poniedziałek

W poniedziałek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów do 20 mm, na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej do 30 mm, a na Pomorzu Zachodnim do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 - 26 stopni na krańcach zachodnich do 32 - 34 stopni na krańcach wschodnich. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni, na krańcach zachodnich północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Warszawa

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 33 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwy przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 19 stopni. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 33 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pamiętajmy o piciu wody w czasie upałów

Doktor Michał Mularczyk przypomina, że przeciętna osoba powinna pić jedną szklankę wody (250 ml) na 10 kilogramów masy ciała. Jak jednak zaznaczał kardiolog, jest to ilość minimalna, na dodatek dla osób, które nie uprawiają sportu.

Doktor Mularczyk zwrócił uwagę na rosnącą popularność napojów izotonicznych. Kardiolog zachęcał, aby w czasie upałów zamiast tego typu płynów spożywać wodę mineralną. Izotoniki zazwyczaj zawierają bowiem glukozę, która to potrzebna jest podczas wysiłku. Oznacza to, że takie napoje powinniśmy spożywać raczej podczas ćwiczeń.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d47za76

Podziel się opinią

Share
d47za76
d47za76
Więcej tematów