Trwa ładowanie...
dpvbm63

Owady w kopalnianym środowisku w obiektywie Pawła Niemca

Od piątku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu będzie można podziwiać wystawę "W hołdzie Hałdzie". Fotografie Pawła Niemca ukazują faunę i florę hałdy w Katowicach-Kostuchnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Owady w kopalnianym środowisku w obiektywie Pawła Niemca
(slaskie.pl, Fot: P. Niemiec)
dpvbm63

Autor zdjęć, Paweł Niemiec, to biolog, pasjonat entomologii. Już jako dziecko interesował się owadami, przez jakiś czas je kolekcjonował. Teraz w inny sposób "chwyta" zarówno pospolite jak i te wymierające gatunki owadów, płazów i gadów - uwiecznia je na swoich fotografiach.

Na wystawie zaprezentowane zostaną te prace, które przedstawiają w skali makro świat delikatnych, ale też tych niebezpiecznych stworzeń, które żyją w pobliżu Kopalni Węgla Kamiennego Murcki.

- Jałowe podłoże i ubogie zbiorowiska roślinne nie zachęcają do poszukiwania ruchomych form życia, których obserwacja i fotografowanie jest moją pasją. Fauna hałdy jest jednak jak cebula czy disneyowski ogr. Odsłania swoje kolejne warstwy i tajemnice sukcesywnie, choć dosyć niechętnie. Jej poznanie wymaga czasu i poniekąd szczęścia, bo spora część zamieszkujących ją gatunków zwierząt tworzy nieliczne populacje bądź prowadzi skryty tryb życia - mówi Niemiec o swoich zdjęciach.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 12 września, o godz. 18:00 w gmachu głównym Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Ekspozycja potrwa do 19 października.

dpvbm63

Podziel się opinią

Share

dpvbm63

dpvbm63
Więcej tematów