Trwa ładowanie...
niemcy

Ostrzeżenie przed Mundialem w Rosji: nie zabierać ze sobą smartfonów

MSW Nadrenii Północnej-Westfalii ostrzega swoich pracowników przed zabieraniem na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji prywatnych smartfonów.

Share
Ostrzeżenie przed Mundialem w Rosji: nie zabierać ze sobą smartfonów
Źródło: PAP, fot: Yuri Kochetkov
d1fxq5h

Ministerstwo spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii uzmysławia swoim pracownikom, że rosyjskie służby mogą wczytywać się w prywatne smartfony i ostrzega przed zabieraniem telefonów komórkowych na Mundial w Rosji od 14 czerwca do 15 lipca. Niemieckie władze wskazują, że także inne, prywatne urządzenia elektroniczne mogą być celem szpiegostwa. Z tego powodu zaleca się zrezygnować z zabierania laptopów i smartfonów – napisano w 3-stronicowym wewnętrznym piśmie ws. bezpieczeństwa i podróży związanych z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji. Pismo to jest w posiadaniu redakcji "Welt”.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii wskazuje także na to, że zagraniczni goście, aby móc bez wizy wjechać do Rosji, potrzebują tak zwane Fan-ID, które mogą uzyskać online. Kibice muszą tylko podać Ministerstwu Komunikacji i Mediów Federacji Rosyjskiej swoje dane osobowe: nazwisko, imię, imię ojca, datę urodzenia, płeć, dane dokumentu tożsamości, obywatelstwo, numer biletów lub numer zamówienia biletów, zdjęcie nie starsze niż sześć miesięcy, numer telefonu komórkowego, adres mailowy i adres pocztowy. Dane te są przetwarzane przez rosyjskie ministerstwo w celu "weryfikacji przez federalne władze wykonawcze w zakresie bezpieczeństwa”.

Zobacz także: Andrzej Duda pojedzie na mundial? Rzecznik prezydenta wyjaśnia

Niemieckie ministerstwo chcąc zminimalizować swoje własne ryzyko podkreśla, że pracownikom zabronione jest korzystanie ze służbowego adresu mailowego, służbowych telefonów komórkowych czy podawanie adresu miejsca pracy jako adresu pocztowego przy składaniu wniosku o Fan-ID.

d1fxq5h
d1fxq5h

Podziel się opinią

Share
d1fxq5h
d1fxq5h
Więcej tematów