Trwa ładowanie...

Ostre manifestacje przed Sejmem. Nie uwierzycie, gdzie w tym czasie przebywa Andrzej Duda

Pod Pałacem Prezydenckim trwają manifestacje. Atmosfera na ulicy Wiejskiej jest bardzo napięta - protestujący przechodzą przez barierki, a funkcjonariusze podejmują interwencje. W Warszawie nie ma ponoć najważniejszej osoby - Andrzeja Dudy. Gdzie przebywa prezydent?
Share
Ostre manifestacje przed Sejmem. Nie uwierzycie, gdzie w tym czasie przebywa Andrzej Duda
Źródło: PAP/EPA
d129zid

Jeszcze w środę Andrzej Duda pełnił obowiązki służbowe żegnając rodzinę królewską po trzydniowej wizycie w Polsce. Z informacji uzyskanych przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że w środę około godz. 20 samolot z prezydentem wylądował na lotnisku w Gdańsku. Następnie poleciał śmigłowcem na Półwysep Helski (na Mierzei Helskiej mieści się rezydencja prezydenta). Oficjalny terminarz Andrzeja Dudy jest pusty - prezydent nie ma żadnych służbowych planów na czwartek. Ponadto, w środę od godz. 17 wydano zakaz lotów w promieniu 3 km od prezydenckiego ośrodka w Helu (w pobliżu Juraty). Zakaz obowiązuje do 30 lipca i jest wprowadzany zawsze podczas pobytów prezydenta.

Biuro kancelarii prezydenta w rozmowie z gazetą przyznało: "Nie możemy potwierdzić, czy prezydent jest na Helu, możemy potwierdzać tylko oficjalne spotkania. Natomiast jeżeli nawet prezydent przebywałby na Helu, to byłby to pobyt prywatny".

Formalnie prezydent nie może wziąć urlopu w żadnym momencie, podczas swojej kadencji. Praktycznie może odpoczywać kiedy tylko chce (nie składa wniosku urlopowego), ale cały czas wypełnia konstytucyjne obowiązki.

d129zid

Zobacz też: Prezydent jakiego nie znacie – kilka ciekawostek na temat Andrzeja Dudy

d129zid

Podziel się opinią

Share
d129zid
d129zid
Więcej tematów