PolskaOrganizatorzy maratonu przepraszają mieszkańców Wrocławia za utrudnienia

Organizatorzy maratonu przepraszają mieszkańców Wrocławia za utrudnienia

Na starcie 32. edycji Wrocław Maratonu ma stanąć ponad pięć tysięcy biegaczy. Tymczasem, w skrzynkach pocztowych wrocławianie znaleźć mogą ulotki, w których organizatorzy biegu przepraszają za utrudnienia.

Organizatorzy maratonu przepraszają mieszkańców Wrocławia za utrudnienia
Źródło zdjęć: © facebook.com/maraton.wroclawski

11.09.2014 | aktual.: 12.09.2014 14:42

W niedzielę, 14 września, odbędzie się 32. edycja Wrocław Maratonu. Do biegu zgłosiło się już ponad 5 tys. chętnych, a zapisy potrwają jeszcze do soboty. Organizatorzy już mówią, że bez wątpienia zostanie pobity w tym roku rekord frekwencji.

Trasa maratonu okrąży Wrocław, rozpoczynając się i kończąc przy Stadionie Olimpijskim. Biegacze najpierw skierują się ul. Różyckiego do Kochanowskiego, następnie Toruńską i Kasprowicza dobiegną do Żmigrodzkiej, gdzie wbiegną na część obwodnicy śródmiejskiej. Ulicą Pilczycką dotrą do Stadionu Miejskiego, po czym Lotniczą i Legnicką dotrą do pl. Jana Pawła II. Stamtąd skierują się na ul. Grabiszyńską, po czym skręcą w al. Hallera. Z al. Armii Krajowej wbiegną w Borowską i skierują się do centrum. Przebiegając przez Rynek, dotrą do pl. Bema, gdzie skręcą w ulicę Sienkiewicza i przez most Szczytnicki dotrą do mety.

Wiodąca głównymi ulicami miasta trasa zwiastuje spore utrudnienia. Na czas biegu, od godziny 9:00 do ok. godziny 15:00, z ruchu będą wyłączane kolejne ulice, którymi biec będą maratończycy. Jednak jak zapewniają organizatorzy - zostaną one otwarte natychmiast po przebiegnięciu przez nie ostatniego zawodnika.

Tymczasem, do skrzynek pocztowych wrocławian trafiły ulotki, w których organizatorzy przepraszają za trudności, na jakie mieszkańcy miasta mogą napotkać z powodu maratonu.

"O wyrozumiałość prosimy mieszkańców osiedli: Sępolno, Biskupin, Zacisze, Zalesie, Szczytniki, Karłowice, Osobowice, Kozanów, Tarnogaj, Borek, Stare Miasto, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Grabiszyn, Plac Grunwaldzki. Mieszkańcy tych osiedli w określonych godzinach nie będą mogli wyjechać lub dojechać do swoich domów. W celu zmniejszenia uciążliwości będziemy Państwa na bieżąco informowali o utrudnieniach w ruchu, abyście Państwo mogli jak najlepiej zaplanować dzień 14 września, z przyjemnością dla siebie i korzyścią dla maratończyków" - pisze w umieszczonym na ulotce liście dyrektor Wrocław Maratonu, Marek Danielak.

W wielu miejscach na trasie maratonu będzie obowiązywał także zakaz parkowania. Straż miejska ostrzega, że niedostosowanie się do tymczasowego zakazu grozić będzie odholowaniem auta na koszt jego właściciela.

Dla zwycięzców wrocławskiego biegu w klasyfikacji kobiet i mężczyzn przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 15 tys. zł. Ponadto dla biegaczy, którym uda się pobić rekord trasy, przygotowano nagrodę 20 tys. zł. Po zakończeniu biegu, wśród wszystkich, którym uda się dobiec do mety, rozlosowany zostanie samochód osobowy Opel Adam.

Organizatorem imprezy jest Miasto Wrocław i Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Sponsorem generalnym maratonu jest PKO Bank Polski.

Dokładne informacje o czasach przebiegów na danych odcinkach i ulicach, na których obowiązywać będzie zakaz parkowania, można znaleźć na stronie imprezy - wroclawmaraton.pl.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)