Wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich 2025 w województwie opolskim. Jak głosowali mieszkańcy Opola?
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich 2025. Sprawdziliśmy, jak głosowali mieszkańcy województwa opolskiego i jego stolicy – Opola. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Głosowanie odbyło się w niedzielę, 1 czerwca 2025 i było finałem wyborczego starcia między dwoma kandydatami z najwyższym poparciem w pierwszej turze, Rafałem Trzaskowskim i Karolem Nawrockim. Do urn poszły miliony Polaków, a frekwencja była zauważalnie wyższa niż dwa tygodnie wcześniej.
Wyniki w województwie opolskim
Zgodnie z danymi opublikowanymi przez PKW, frekwencja w województwie opolskim wyniosła 62,61 proc. Mieszkańcy regionu oddali głosy w następujący sposób:
- Rafał Trzaskowski – 52,98 proc.
- Karol Nawrocki – 47,02 proc.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Głośno o Polsce za granicą. Nagrania z Warszawy dotarły do USA
Jak głosowano w Opolu?
W Opolu do urn poszło 73,62 proc, uprawnionych do głosowania. Oto wyniki drugiej tury w mieście wojewódzkim:
- Rafał Trzaskowski – 67,89 proc.
- Karol Nawrocki – 32,11 proc.
Kto został prezydentem - wyniki krajowe
Po głosowaniu w drugiej trze wyborów na urząd prezydenta został wybrany Karol Nawrocki, którego wynik ogólnopolski wyniósł 50,89 proc. głosów. Rafał Trzaskowski w skali kraju zdobył 49,11 proc.
Co wydarzy się po wyborach?
Po ogłoszeniu oficjalnych wyników kolejnym etapem będzie zaprzysiężenie nowego prezydenta. W najbliższym czasie należy się również spodziewać pierwszych deklaracji i decyzji dotyczących kształtu nowej prezydentury.
źródła: WP Wiadomości, pkw.gov.pl