Trwa ładowanie...
d3ounwj
d3ounwj

Opole 2004: laureaci Superjedynek już znani!

Dyrektor artystyczny festiwalu opolskiego Marek Sierocki podczas inauguracyjnej konferencji prasowej oficjalnie ujawnił laureatów Superjedynek. Państwo się i tak wszystkiego domyślali, więc nie robimy już z tego tajemnicy - powiedział Sierocki.
Share
d3ounwj

Superjedynki - nagrody przyznawane w 10 kategoriach za osiągnięcia muzyczne w okresie "od Opola do Opola" wręczone zostaną podczas sobotniego koncertu w opolskim amfiteatrze.

W kategorii wokalistka roku nagrodę odbierze Ewelina Flinta, wokalistą został Marcin Rozynek, za zespół roku uznano grupę Łzy, która odbierze też statuetkę w kategorii przebój roku za utwór "Oczy szeroko zamknięte". Nagrodę za płytę z muzyką taneczną przyznano zespołowi Blue Cafe.

Za najlepszą płytę rockową głosujący w plebiscycie uznali angielską wersję albumu zespołu Myslovitz "Korova Milky Bar", w kategorii płyta pop zwyciężył Bajm (krążek "Myśli i słowa"), teledyskiem roku został klip do piosenki Kayah "Testosteron", a za debiut roku uznano zespół Sistars. Za wydarzenie muzyczne telewidzowie, radiosłuchacze, internauci i czytelnicy uznali katowicki koncert Robbie Williamsa. Plebiscyt zorganizowali wspólnie TVP, Radio RMF FM, portal Interia PL i SUPER TV.

d3ounwj

Obecny na konferencji prasowej dyrektor 1. programu TVP Sławomir Zieliński zapewnił, że telewizja nie zamierza rezygnować z festiwalu w Opolu. "Jeśli chodzi o telewizję, to na pewno będziemy trwać przy Opolu, dokąd będziemy mogli i dokąd będziemy istnieć" - podkreślił Zieliński.

Tegoroczny i następny festiwal w Opolu (miasto i telewizja podpisały trzyletnią umowę na organizację imprezy) odbędą się jeszcze w starym amfiteatrze. Po festiwalu w 2005 roku amfiteatr zostanie rozebrany i zbudowany od nowa tak, aby spełniał wszystkie wymagania organizacji imprez. Przebudowana zostanie scena i widownia, pod która znajdą się pomieszczenia techniczne, a także powstanie Muzeum Polskiej Piosenki. Na ten cel miasto w planach inwestycyjnych zapisało 15 milionów złotych.

"To nie są przechwałki, tylko pewien proces, i mam nadzieję, że 43. festiwal powitamy w nowym obiekcie, który spełni najwyższe wymagania" - zapowiedział prezydent Opola Ryszard Zembaczyński.

d3ounwj

Podziel się opinią

Share
d3ounwj
d3ounwj
Więcej tematów