Trwa ładowanie...
policja

Olsztyn. Policja szuka motocyklisty, który potrącił dziewczynkę jadącą na rowerku

Policja nadal poszukuje mężczyzny, który potrącił 6-letnią rowerzystkę. Motocyklista podał dziecku rower i odjechał, zanim na miejsce przyjechała policja.

Share
Olsztyn. Policja szuka motocyklisty, który potrącił dziewczynkę jadącą na rowerku
d22c07j

Do wypadku doszło 25 czerwca na rondzie w Olsztynie. Przez jezdnię - po ścieżce rowerowej - przejeżdżała matka z córką. Kobieta bezpiecznie pokonała odcinek drogi. W jadącą za nią córkę uderzył motocyklista.

Dziewczynka spadła z roweru na jezdnię. Dziecko na czworaka doczołgało się do krawężnika i pobiegło do mamy. Motocyklista zsiadł z pojazdu i przyniósł kobiecie oraz jej córce rowerek. - Przeprosił, zapytał bądź stwierdził: "nic się nie stało" i, nie czekając na odpowiedź, zwiał - powiedziała w rozmowie z RMF FM matka.

d22c07j

Na miejsce wezwano służby. Przed ich przybyciem motocyklista odjechał. Policja zabezpieczyła dowody z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zdobyli zapis sytuacji, który utrwaliła kamera przejeżdżającego po sąsiednim pasie autobusu. Na motocyklu nie było przyczepionej tablicy rejestracyjnej.

Zobacz też: 17 lub 49 województw. "PiS ma jeden cel"

"Na tym etapie, z powodu braku danych umożliwiających ustalenie sprawcy zdarzenia, postępowanie zostało umorzone. Nie oznacza to jednak, że sprawa została ostatecznie zakończona. Tak jak zdarzało się to wielokrotnie w przypadku innych spraw, tak i w tym przypadku, gdy tylko pojawią się nowe okoliczności mogące wpłynąć na ustalenie sprawcy zdarzenia, policjanci ponownie wracają do takiej sprawy" - podano w komunikacie policji w Olsztynie.

Każdy, kto posiada informacje na temat motocyklisty będącego sprawcą potrącenia 6-letniej rowerzystki, może je przekazać telefonicznie pod nr tel. 47 731 38 90, 47 73 147 41 lub 112. Informacje można również przekazywać osobiście w budynku KMP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (Wydział Prewencji) lub mailowo: bernadeta.cwiklinska-rydel@olsztyn.ol.policja.gov.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22c07j

Podziel się opinią

Share
d22c07j
d22c07j
Więcej tematów