Trwa ładowanie...
d4hyuuq

Okradł metodą "na wnuczka" - poszukuje go policja. Zobacz jak wygląda

Tym razem ofiarą oszusta padła starsza mieszkanka Środy Wielkopolskiej. Policja opublikowała portret pamięciowy przestępcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okradł metodą "na wnuczka" - poszukuje go policja. Zobacz jak wygląda
(KPP w Środzie Wielkopolskiej)
d4hyuuq

Kolejne apele policji niewiele pomagają - w dalszym ciągu w różnych miejscach Polski starsze osoby tracą oszczędności wielu lat życia, dając się oszukać złodziejom działającym tzw. metodą na wnuczka.

Kolejny taki przypadek miał miejsce 29 sierpnia w Środzie Wielkopolskiej. Podająca się za kuzynkę starszej pani kobieta, poinformowała ją przez telefon, że doszło do wypadku drogowego. By uniknąć konsekwencji i aresztowania, "kuzynka" prosiła o pomoc i przekazanie pieniędzy, którymi zapłaci kaucję prokuratorowi, co zwolni ją od pobytu w więzieniu.

- Zdenerwowana rozmówczyni natychmiast pojechała do banku, wzięła szybką pożyczkę i udała się w umówione miejsce, gdzie przekazała gotówkę - relacjonują policjanci ze Środy Wielkopolskiej. - 70-letnia pani przejęta całą sytuacją, po przekazaniu pieniędzy pojechała do szpitala, by uzyskać informacje o stanie zdrowia kuzynki. Tam dowiedziawszy się, że nikt o wskazanym nazwisku nie ucierpiał w wypadku drogowym, zawiadomiła o całym zajściu policjantów - dodaje.

d4hyuuq

Na podstawie cech rysopisowych podanych przez ofiarę oszustów udało się sporządzić portret pamięciowy mężczyzny. Wygląda na około 23 lata, ma około 183 cm wzrostu, sylwetkę krępą, włosy ciemne, czarne, proste, gęste, czesane do góry, twarz owalną, śniadą cerę.

Śledczy zajmujący się wyjaśnieniem sprawy zwracają się z prośbą do wszystkich osób mogących pomóc w ustaleniu sprawców przestępstwa. W tej sprawie można kontaktować się z prowadzącym postępowanie sierż. Piotrem Berusem pod numerem tel. 61 286 72 89 lub całodobowo z oficerem dyżurnym policji w Środzie Wlkp. pod numerem alarmowym 997.

Jednocześnie policjanci apelują o rozwagę przy rozmowach telefonicznych z osobami, które podają się za bliskich i informują o zdarzeniach tragicznych i nagłych.

d4hyuuq

Podziel się opinią

Share

d4hyuuq

d4hyuuq
Więcej tematów