Trwa ładowanie...
d2h85n0

Ojciec Schulz: dzień papieski potrzebny


Rzecznik Episkopatu Polski ojciec Adam Schulz podsumowując obchody pierwszego Dnia Papieskiego w Polsce powiedział, że Dzień Papieski jest nam potrzebny i spełnił swoje oczekiwania.

d2h85n0
d2h85n0

_ Potrzebujemy takiego Dnia przynajmniej raz w roku, kiedy to w sposób świadomy, pogłębiony zatrzymujemy się nad przesłaniem Ojca Świętego, jakie kieruje do wszystkich ludzi, a zwłaszcza do nas Polaków_ - uważa rzecznik Episkopatu.

W sobotę i niedzielę w wielu miejscach Polski odbyły się sesje, spotkania, koncerty podczas których starano się spojrzeć na pontyfikat i przesłanie przekazywane przez Jana Pawła II.

Niektóre z imprez, jak zaznaczył rzecznik, były przygotowane dla teologów, a inne dla ludzi poszukujących nadziei na wzburzonym morzu wydarzeń świata.

_ Reagujemy bardzo żywo na słowa, które kieruje Jan Paweł II do nas, ale brakuje refleksji nad tym przesłaniem, a zwłaszcza nad tym, jak żyć na co dzień i Dzień Papieski wychodzi temu naprzeciw_ - powiedział rzecznik Episkopatu.

Zdaniem ojca Schulza, dzięki Dniowi Papieskiemu możemy zrobić rachunek sumienia po to, ażeby zobaczyć gdzie tego przesłania nie realizujemy, a jednocześnie zobaczyć, jak ono nas przenika i jakie odniosło dobro w naszym życiu osobistym i społecznym. (reb)

d2h85n0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h85n0
Więcej tematów